Miłośnicy surwiwalu od Szczecina po Kraków spotkali się w Skierniewicach [GALERIA]

Czytaj dalej
Fot. Magdalena Grajnert
Magdalena Grajnert

Miłośnicy surwiwalu od Szczecina po Kraków spotkali się w Skierniewicach [GALERIA]

Magdalena Grajnert

Surwiwalia, zorganizowane po raz drugi przez Hufiec ZHP Skierniewice oraz Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu, to głównie warsztaty prowadzone przez wybitnych fachowców ze swoich dziedzin.

Uczestnicy mogli nauczyć się surwiwalowego łowienia ryb, wyplatania mat z roślinności, poznali podstawy kaletnictwa i wykonali własne ozdoby ze skór. Ćwiczyli ratownictwo oraz wykonywanie prostych narzędzi ze szkła. Prowadzący warsztaty Sergiusz Borecki tłumaczył, że "szkło rośnie gęsto w każdym lesie", dlatego łatwo można je znaleźć.

Wydarzenie było także okazją do spotkania z autorytetami, o swoich książkach opowiadali Krzysztof J. Kwiatkowski, wybitny pedagog wykorzystujący surwiwal do pracy z trudną młodzieżą i Paweł Frankowski, autor książki "Przygotowani przetrwają".

Najmłodsi uczestnicy surwiwaliów brali udział w zajęciach Akademii Młodego Preppersa. Sprawdzili, jak zrobić sznurek z pokrzywy i pakuł, każdy z nich nauczył się wiązania węzła ratowniczego, a na koniec przeszedł szkolenie z rozpalania ognia za pomocą krzesiwa.

W niedzielę odbyły się II Ogólnopolskie Zawody Technik Surwiwalowych. Uczestnicy musieli jak najszybciej znaleźć trzy rośliny użyteczne dla ludzi, rozłożyć namiot i wykonać węzeł.

Magdalena Grajnert

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.