Rafał Klepczarek

Monika Kuszyńska w Łowiczu (Zdjęcia)

Monika Kuszyńska w Łowiczu Fot. Rafał Klepczarek Monika Kuszyńska w Łowiczu
Rafał Klepczarek

Monika Kuszyńska 12 grudnia przyjechała do Łowicza na zaproszenie zaproszenia Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Tacy Sami” w Parmie. Była wokalistka grupy Virus Manx opowiadała zgromadzonym w łowickim muzeum o swojej walce z niepełnosprawnością.

Monika Kuszyńska w 2006 roku u szczytu kariery muzycznej uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu. Do dziś porusza się na wózku inwalidzkim. Tragedia, która dotknęła popularną niegdyś piosenkarkę, sprawiła, iż zaczęła ona działać na rzecz osób niepełnosprawnych.
- Po wypadku czułam się gorsza, bo niepełnosprawna – Kuszyńska mówiła podczas wizyty w muzeum . – Zastanawiałam się, czy będzie dla mnie miejsce na scenie i w mediach. Dzięki pomocy wielu ludzi udało mi się podźwignąć z tego stanu. Mam nadzieję, że moja historia jest przykładem dla innych, których dotknęło okrutne zrządzenie losu.
Spotkanie z Moniką Kuszyńską uświetniło wernisaż prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Parmie. W powiatowej placówce muzealnej można je oglądać do 17 grudnia.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.