Bartosz Nowakowski

Monitoring ma przestać być śmieszną prowizorką w mieście

Monitoring  ma przestać być śmieszną prowizorką w mieście Fot. Bartosz Nowakowski
Bartosz Nowakowski

Nowy system monitoringu w mieście powstanie jeszcze w tym roku i będzie scalał wszystkie strefy miasta. Centrum dowodzenia znajdzie się w nowej siedzibie straży miejskiej przy ul. Senatorskiej.

Jak do tej pory monitoring w mieście można było w skrócie podzielić na dwa centra dowodzenia. Pierwszy to ten zarządzany przez straż miejską, znajdujący się na terenie miasta, który od dłuższego czasu budzi zastrzeżenia mieszkańców, że jest nieskuteczny.

Drugi to wydział gospodarki komunalnej i środowiska ratusza, który zarządza monitoringiem w parku. A ten, jak wiadomo, też nie jest skuteczny w swoich działaniach, czego najlepszym przykładem jest brak możliwości namierzenia wandali barierki jednego z mostków.

Do końca roku monitoringowa rzeczywistość ma ulec zmianie. Jak wcześniej zaznaczyliśmy, całe miasto monitorowane będzie przez jeden system, który zostanie zainstalowany na światłowodach. Dodatkowo pojawi się nowy sprzęt (serwery oraz wszystkie konieczne urządzenia), a także zostaną wymienione i dołożone nowe kamery.

Duży nacisk monitoringu zostanie położony na zmodernizowany zalew na osiedlu Zadębie, gdzie zostanie zainstalowanych około 50 kamer.

To jednak nie wszystko: dodatkowe kamery mają pojawić się także w pozostałych częściach miasta (około 10 kamer z możliwością doinstalowania kolejnych w innych miejscach).

- Przede wszystkim chcemy postawić na jakość, ponieważ jak wszyscy wiemy technologia bardzo szybko postępuje do przodu. Wysokiej klasy monitoring z pewnością ułatwi pracę, ale także zwiększy jego skuteczność - mówi Krzysztof Jażdżyk, prezydent miasta.

Całość inwestycji szacowana jest na 1.400.000 zł.

Bartosz Nowakowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.