Muzeum Historyczne w Skierniewicach: wiadomo jak będzię wyglądało [WIZUALIZACJE KONCEPCJI]

Czytaj dalej
Magdalena Grajnert

Muzeum Historyczne w Skierniewicach: wiadomo jak będzię wyglądało [WIZUALIZACJE KONCEPCJI]

Magdalena Grajnert

Chociaż koncepcja Muzeum Historycznego w Skierniewicach została już wybrana, w poniedziałek 20 lipca o godzinie 17 w kinoteatrze Polonez zaplanowane jest spotkanie sędziów sądu konkursowego z mieszkańcami miasta.

Pracownie Konserwacji Zabytków "Arkona" sp. z o. o. z Krakowa poza nagrodą pieniężną otrzymały także zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki. W ramach ogłoszonego konkursu wpłynęło 7 prac, nie wszystkie jednak spełniły wymogi formalne.

Wyboru dokonał powołany przez Urząd Miasta sąd konkursowy oraz mieszkańcy, którzy głosowali na wybrane koncepcje. Po podliczeniu głosów 69,80 punktu na 100 możliwych uzyskał zwycięski projekt.

ZWYCIĘSKI PROJEKT NR 317938

Drugą nagrodę w wysokości 6 tys. zł brutto otrzymało Biuro Architektoniczne "Limba" z Krakowa, a trzecią w wysokości 4 tys. zł brutto R. Pilch Pracownia Projektowa z Rychwału.

W poniedziałek odbędzie się debata pokonkursowa, która ma za zadanie przekazać i wyjaśnić uwagi dotyczące prac.

- Wszystkie te uwagi są dla sądu wskazówką przy pisaniu wytycznych dla projektantów, którzy wygrają konkurs. Sam wybór koncepcji nie oznacza idealnego przeniesienia wizji w projekt, można tam wprowadzać jakieś zmiany - mówi Przemysław Rybicki, rzecznik skierniewickiego UM.

PONIŻEJ PREZENTUJEMY RESZTĘ ZGŁOSZONYCH KONCEPCJI

Magdalena Grajnert

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.