„Muzyka świata z Kujaw" w ramach festiwalu Kolory Polski w Lipcach Reymontowskich

Czytaj dalej
Fot. Filharmonia Łódzka
Redakcja

„Muzyka świata z Kujaw" w ramach festiwalu Kolory Polski w Lipcach Reymontowskich

Redakcja

Koncert odbędzie się 25 sierpnia 2018 o godzinie 17.00 w Centrum Reymontowskim, Zagroda Ludwa, ul. Wiatraczna 10 - scena plenerowa.

Grupa Q Ya Vy określana jest jako jazz-rockowo-kubańska mieszanka wybuchowa i zarazem zespół z wizją, którego siłą – poza kunsztem muzyków – jest wielopokoleniowość. Proponuje porcję muzyki utrzymanej w tradycji pobudzającego jazz-rocka z wyraźnym elementem latynoskim. Komponujący gitarzysta Q-rek (Mateusz Kurek) oraz saksofonista Jacek Rodziewicz do współpracy zaprosili pianistę i klawiszowca Bartka Staszkiewicza, giganta saksofonu tenorowego Macieja Sikałę i rodzinę Torresów.
Będą także wydarzenia towarzyszące m.in. kiermasz sztuki ludowej z udziałem twórców ludowych i możliwością zakupu wytworów rękodzieła, degustacja potraw kuchni regionalnej, przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Lipcach Reymontowskich.
O godzinie 15 odbędzie się loteria fantowa GOKSiR, o 18.30 występ Amatorskiego Zespołu Regionalnego im. Wł. St. Reymonta, o 19 występy zespołów działających przy GOKSiR, a od 19.30 do 24 będzie można uczestniczyć w zabawie ludowej.

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.