Wojciech Kubik

Na kole garncarskim powstała wirusowa zastawa stołowa

Nowa moda wprost z bolimowskiego warsztatu Fot. Warsztat Konopczyńskich w Bolimowie Nowa moda wprost z bolimowskiego warsztatu
Wojciech Kubik

„Coronaqubasy”, a także „Korona Kielony” - to nowe, robione ręcznie w Bolimowie naczynia, które w ostatnich dniach znajdują coraz liczniejszych amatorów. - Nie można dać się zwariować tej całej sytuacji i przychodzi czas, kiedy nawet do poważnych spraw trzeba podchodzić z humorem - mówi Paweł Aftewicz, twórca „koronawirusowych” naczyń.

Kiedy z dnia na dzień w Polsce wprowadzano kolejne ograniczenia i cały świat powoli zamierał, także w Warsztacie Garncarskim Rodziny Konopczyńskich w Bolimowie zrobiło się poważnie. Skończyły się wycieczki szkolne, spadała liczba klientów, a nawet sami garncarze poczuli się trochę nieswojo.

- Słuchałem wiadomości, widziałem jak wszystkich ogarnia panika i w pewnym momencie stwierdziłem, że tak nie można dalej żyć. Na pomysł wypuszczenia małej serii kubków nawiązujących tematycznie do koronawirusa wpadłem mniej więcej wtedy, gdy zamknięto szkoły - mówi Paweł Aftewicz z Bolimowa.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Wojciech Kubik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.