Na początku kwietnia ceny ciepła w Łowiczu pójdą w górę średnio o blisko 19 proc.

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Na początku kwietnia ceny ciepła w Łowiczu pójdą w górę średnio o blisko 19 proc.

Rafał Klepczarek

Zakład Energetyki Cieplnej w Łowiczu uzyskał zgodę Urzędu Regulacji Energetyki w Łodzi na podniesienie cen. Średnia podwyżka wyniesie 18,74 proc. brutto. Nowe stawki wejdą w życie prawdopodobnie 4 lub 5 kwietnia.

Zwyżka cen najbardziej dotknie mieszkańców prawie całego Zatorza. Większość tej dzielnicy ogrzewa kotłownia Z10 na os. Konopnickiej. ZEC podniósł ceny produkowanego tam ciepła o ponad 22 proc.

Powodów do radości nie mają także łowiczanie, którzy korzystają z ciepła wyprodukowanego przez kotłownię S1. Główna ciepłownia przy ul. Kolejowej zasila większość miasta, w tym duże osiedla Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej: Bratkowice, Dąbrowskiego i Starzyńskiego. W tym przypadku ceny wzrosną o 18,75 proc.

Najbardziej optymistyczne, przy tak dużej skali podwyżki energii cieplnej, wiadomości mamy dla mieszkańców bloków Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Spółdzielni Mieszkaniowej "Dom" zasilanych w energię cieplną przez kotłownię przy ul. Armii Krajowej. ZEC podnosi w tym wypadku ceny o 2,68 proc. brutto.

Władze ZEC podwyżkę motywują drastycznym wzrostem cen miału, który jest głównym paliwem spółki ciepłowniczej.

- Początkowo średnia skala podwyżki miała wynosić 26 proc., więc ta, która wejdzie w życie będzie dla łowiczan i tak korzystniejsza od pierwotnej wersji, którą poprzedni zarząd złożył do URE - dodaje Robert Florczak, prezes ZEC w Łowiczu.
wiczu.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.