Wojciech Kubik

Na początku tygodnia w rawskiej Straży Miejskiej służbę pełniło tylko dwóch strażników

Na początku tygodnia w rawskiej Straży Miejskiej służbę pełniło tylko dwóch strażników
Wojciech Kubik

Pandemia dotknęła też jednostkę Straży Miejskiej w Rawie Mazowieckiej. Większość funkcjonariuszy trafiło na kwarantannę.

Wirus nie wybiera i tym razem dotknął jednostkę Straży Miejskiej w Rawie Mazowieckiej, gdzie u jednego ze strażników potwierdzono zarażenie koronawirusem.

- Mężczyzna źle się czuł, miał objawy grypowe i sam zgłosił się na badania. Niestety, okazało się, że jest zarażony - mówi Krzysztof Jasiński, dyrektor sanepidu w Rawie Mazowieckiej.

Z przeprowadzonego z funkcjonariuszem wywiadu środowiskowego wynikało, że mógł zarazić się od członka rodziny, który przyjechał do Polski z Wielkiej Brytanii. Wcześniej, będąc jeszcze na Wyspach, miał już przechodzić tę chorobę.

- Zdarzają się przypadki jej nawrotu. Podczas badań wychodzą na przykład dwukrotnie wyniki ujemne, a potem pojawia się znów dodatni - słyszymy w rawskim sanepidzie.

Chory strażnik został odizolowany, zaś czterech jego kolegów, z którymi miał kontakt, skierowano na kwarantannę. Na początku tygodnia służbę sprawowało jedynie dwóch strażników, a jednostka cały czas oczekiwała na pojawienie się nowego komendanta. Dotychczasowy bowiem... zmienił pracę.

Od początku epidemii na terenie powiatu rawskiego zanotowano dotąd 50 zakażeń koronawirusem.

Wojciech Kubik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.