Wojciech Kubik

Na początku tygodnia w rawskiej Straży Miejskiej służbę pełniło tylko dwóch strażników

Na początku tygodnia w rawskiej Straży Miejskiej służbę pełniło tylko dwóch strażników
Wojciech Kubik

Pandemia dotknęła też jednostkę Straży Miejskiej w Rawie Mazowieckiej. Większość funkcjonariuszy trafiło na kwarantannę.

Wirus nie wybiera i tym razem dotknął jednostkę Straży Miejskiej w Rawie Mazowieckiej, gdzie u jednego ze strażników potwierdzono zarażenie koronawirusem.

- Mężczyzna źle się czuł, miał objawy grypowe i sam zgłosił się na badania. Niestety, okazało się, że jest zarażony - mówi Krzysztof Jasiński, dyrektor sanepidu w Rawie Mazowieckiej.

Z przeprowadzonego z funkcjonariuszem wywiadu środowiskowego wynikało, że mógł zarazić się od członka rodziny, który przyjechał do Polski z Wielkiej Brytanii. Wcześniej, będąc jeszcze na Wyspach, miał już przechodzić tę chorobę.

- Zdarzają się przypadki jej nawrotu. Podczas badań wychodzą na przykład dwukrotnie wyniki ujemne, a potem pojawia się znów dodatni - słyszymy w rawskim sanepidzie.

Chory strażnik został odizolowany, zaś czterech jego kolegów, z którymi miał kontakt, skierowano na kwarantannę. Na początku tygodnia służbę sprawowało jedynie dwóch strażników, a jednostka cały czas oczekiwała na pojawienie się nowego komendanta. Dotychczasowy bowiem... zmienił pracę.

Od początku epidemii na terenie powiatu rawskiego zanotowano dotąd 50 zakażeń koronawirusem.

Wojciech Kubik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.