Na ul. Czajki w Łowiczu asfalt zerwano w 2018 r. Koniec inwestycji planowany jest na 2021...

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Na ul. Czajki w Łowiczu asfalt zerwano w 2018 r. Koniec inwestycji planowany jest na 2021...

Rafał Klepczarek

Mieszkańcy ulicy Czajki w Łowiczu są zbulwersowani tym, iż jesienią ubiegłego roku sfrezowano asfalt pod ich domami, a inwestycja której częścią było to działanie ma zakończyć się... pod koniec 2021 roku.

Zakład Usług Komunalnych w Łowiczu na zlecenie miasta buduje w ul. Czajki kolektor sanitarny i przepompownię ścieków, które zastąpią dwie inne. ZUK po skończonej inwestycji kanalizacyjnej ma odtworzyć asfaltową jezdnię i krawężniki na powierzchnie 7.030 mkw. Nie ma natomiast dokumentacji technicznej na przebudowę całej ul. Czajki, która należy do najbardziej dziurawych w mieście.

- Nie negujemy potrzeby prowadzonej inwestycji, ale jej przebieg woła o pomstę do nieba - powiedział nam jeden z mieszkańców tej części Łowicza. - Asfalt sfrezowano już w ubiegłym roku i mamy trudności z dojazdem do domu, bo na taką drogę, a dokładnie jej brak, szkoda auta.

Radny miejski Robert Wójcik oraz jego koledzy z Łowickie.pl w imieniu mieszkańców zapytał burmistrza Krzysztofa Kalińskiego o to, kto podjął, skandaliczną zdaniem samorządowca, decyzję o sfrezowaniu asfaltu oraz kiedy będzie wreszcie ukończona ta inwestycja. - Jeszcze w kwietniu burmistrz informował nas, że zakończenie budowy kanalizacji planowane jest na przełom tego i przyszłego roku - informuje radny Wójcik. - We wrześniu dowiedzieliśmy się, że zakończy się ona pod koniec 2021 roku. Nie wiem, dlaczego wykonawca prac zszedł na 10 miesięcy z placu budowy, ale uważam, że już wcześniej było wiadomo, że prace się opóźnią i zniszczenie asfaltu było niepotrzebne.

Burmistrz Krzysztof Kaliński informuje, że zerwanie asfaltu na ul. Czajki w ubiegłym roku wydawało się uzasadnione, bo liczono wtedy, że inwestycja pójdzie szybko. Okazało się jednak, że opóźnia się ona ze względów formalnych (uzgodnienia z PKP) oraz bardzo trudnych warunków gruntowych.

- Z dzisiejszego punktu widzenia frezowanie nie było uzasadnione, ale nie dało się przewidzieć piętrzących się przed wykonawcą problemów - wyjaśnia włodarz miasta.

Kto odpowiada za ubiegłoroczne frezowanie ul. Czajki? Z odpowiedzi burmistrza Kalińskiego udzielonej radnym wynika, że odpowiada za to kierownictwo ZUK, które podjęło taką decyzję w porozumieniu z szefostwem Zakładu Utrzymania Miasta w Łowiczu.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.