Nabór do szkół ponadgimnazjalnych trwa. Które szkoły najpopularniejsze?

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych trwa. Które szkoły najpopularniejsze?

Rafał Klepczarek

Najpopularniejszą szkołą licealną prowadzoną przez skierniewicki ratusz jest Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa. Na 180 przygotowanych miejsc jest tam 257 chętnych.

Z kolei Liceum Ogólnokształcące im. W. Szymborskiej, wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 3, ma 99 chętnych w pierwszej preferencji na 168 miejsc. W przypadku LO będącego częścią ZS nr 4 liczby te przedstawiają się następująco: 33 wskazania na 84 miejsca.

Jeżeli chodz o technika, to nabór najlepiej wychodzi w ZS nr 3. Na 112 miejsc zgłosiło się tam 97 tegorocznych absolwentów gimnazjów. Natomiast w ZS nr 4 na 84 miejsca znalazło się 78 chętnych, w ZS nr 2 na 140 miejsc – 87, a w ZS nr 1 na 140 miejsc - 57.

W przypadku szkół wiejskich, czyli zespołów oświatowych w Bolimowie i Głuchowie, władze powiatu skierniewickiego mają nadzieję, że w pierwszej z nich uda się utworzyć dwa pierwsze oddziały, a w kolejnej – jeden.

Natomiast najpopularniejsze wśród młodzieży szkoły średnie w powiecie łowickim, to ogólniak wchodzący w skład Pijarskich Szkół Królowej Pokoju oraz powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. W Łowickiem więcej chętnych niż miejsc ma jeszcze jedynie LO będące częścią ZSP nr 4.

Pijarska szkoła przygotowała 64 miejsca w trzech klasach pierwszych. W pierwszej preferencji wybrało ją 81 tegorocznych absolwentów gimnazjów.

W przypadku ponadgimnazjalnej dwójki do siedmiu klas technikum, w których przygotowano 174 miejsc, chce się dostać 191 młodych ludzi. Natomiast do LO przy ZSP nr 4 na 66 miejsc w dwu oddziałach jest 74 chętnych.

Pozostałe placówki oświatowe w Łowickiem wybiera mniejsza liczba młodych ludzi w kontekście ilości oferowanych miejsc. W I LO w Łowiczu na 132 miejsca w czterech klasach jest 128 chętnych. W przypadku II LO, przy chęci utworzenia trzech oddziałów, liczby te przedstawiają się odpowiednio: 99 do 82.

Z kolei technika w ZSP nr 1 wybrało 63 chętnych przy 114 przygotowanych miejscach. Zanosi się więc na to, że w szkole przy ul. Podrzecznej nie uda się utworzyć czterech planowanych klas pierwszych. Nie wszystkie wolne miejsca zostaną obsadzone także w ZSP nr 3. Dyrekcja planowała tam utworzyć trzy klasy technikum z 84 uczniami. W ponadgimnazjalnej trójce chce się natomiast uczyć 62 byłych gimnazjalistów. Z kolei w ZSP nr 4 na 96 miejsc w czterech klasach znalazło się 82 chętnych.

W ministerialnej szkole rolniczej w Zduńskiej Dąbrowie przygotowano w siedmiu klasach 160 miejsc. Jak na razie z placówką oświatową w gminie Zduny chce się związać 121 młodych ludzi.

Jeżeli chodzi o nabór do szkół prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Rawie Mazowieckiej, to Andrzej Latek, szef powiatowego wydziału edukacji nie udziela na ten temat szczegółowych informacji. – Poczekajmy z tym do jego zakończenia – mówi urzędnik. Z naszych informacji wynika, że najwięcej chętnych chciałoby się uczyć w Zespole Szkół - Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej im. Mikołaja Kopernika.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.