Nagrody dla ambasadorów łowickości

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Nagrody dla ambasadorów łowickości

Rafał Klepczarek

Podczas powiatowej gali noworocznej w muzeum zostaną wręczone Marki Regionalne „Łowickie”. Są one co roku przyznawane firmom, instytucjom oraz osobom prywatnym, które swoją codzienną działalnością promującym region łowicki w kraju i za granicą.

W tym roku nagrody Zarządu Powiatu Łowickiego trafią w piątek, 20 stycznia do Spółdzielni Inwestycji i Budownictwa, przedsiębiorstwa Budowa (oba podmioty gospodarcze z Łowicza), firmy Uniwentech Małgorzaty Maciejewskiej z Kiernozi, restauracji „Pan Tadeusz” z Domaniewic oraz Browaru w Bednarach.

- W tym roku postanowiliśmy wyróżnić kolejne firmy wiodące na lokalnym rynku przedsiębiorczości - mówi starosta Krzysztof Figat. - Markami Regionalnymi „Łowickie” chcemy nagrodzić nie tylko ich rzetelność i profesjonalizm, ale także podziękować za dotychczasową współpracę.

Firma Budowa jest doskonale znana w Łowiczu. W mieście nad Bzurą prowadzi wiele inwestycji. Rozpoznawalną marką jest także producent okien SIB.

Jeżeli natomiast chodzi o kulinaria, to własną markę przez lata istnienia wyrobiła sobie domaniewicka restauracja. Dziś miłośnicy potraw serwowanych u „Pana Tadeusza” jeżdżą także do dąbkowickiej „Telimeny” i „Soplicowa” w Woli Gosławskiej, które należą do tego samego właściciela. Z kolei dość świeżą marką jest Browar Bednary. W czasie kilku lat swego istnienia warzone w nim piwo podbiło gusta wielu miłośników gazowanego alkoholu z pianką.

Najmniej znanym zdobywcą Marki Regionalnej „Łowickie” jest w tym roku Uniwentech z Kiernozi. Jest to firma inżynieryjno-techniczna świadcząca usługi w zakresie wentylacji, chłodnictwa i klimatyzacji dla przemysłu rolno-spożywczego i przetwórstwa. Specjalizuje się w produkcji urządzeń chłodniczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych stosowanych w uprawie pieczarek oraz przechowalnictwie owoców i warzyw.

Najważniejsze powiatowe wyróżnienie w postaci Super Marki „Łowickie” otrzyma natomiast słynny zespół folklorystyczny Mazowsze, który w barokowej sali da 40-minutowy koncert kolęd.

- Nie sposób wymienić wszystkie nagrody i wyróżnienia jakie otrzymało Mazowsze - dodaje szef ZPŁ. - Nasza Super Marka „Łowickie” ma być podziękowaniem za to, że najsłynniejszy polski zespół folklorystyczny w swojej twórczości nawiązuje do kultury i tradycji regionu łowickiego.

Podczas piątkowej uroczystości wręczone zostaną także nagrody „Dziennika Łódzkiego” dla laureatów plebiscytów na Najpopularniejszego Wójta i Sołtysa 2016 Roku oraz Najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich 2016 Roku w powiecie łowickim.

Wstęp na piątkową imprezę, która rozpocznie się w samo południe, jest bezpłatny.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.