Najwyższe balkony w bloku będą osłonięte dachem

Czytaj dalej
Fot. Roman Bednarek
Roman Bednarek

Najwyższe balkony w bloku będą osłonięte dachem

Roman Bednarek

Ostatniego piętra jednego z bloków przy ul. Sobieskiego mają szansę na to, że Skierniewicka Spółdzielnia Mieszkaniowa zamontuje im zadaszenia nad balkonami. W tegorocznym budżecie zarezerwowanego na ten cel pieniądze.

Jak poinformował nas Krzysztof Tułacz, prezes Skierniewickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, zarezerwowane są pieniądze na montaż zadaszeń nad balkonami najwyższego piętra bloku przy ul. Sobieskiego.

- Jest to blok sąsiadujący z Lidlem - mówi Krzysztof Tułacz. - Budynek ten ma balkony wsunięte do wnętrza budynku i dzięki temu jest miejsce, do którego można te zadaszenia przymocować. W innych przypadkach jest to problematyczne, ponieważ silny wiatr może zerwać takie zadaszenie i spowodować szkody materialne, a nawet zagrozić życiu lub zdrowiu mieszkańców.

Zadaszenia balkonów na ostatnich piętrach bloków spółdzielczych - chroniące użytkowników przed deszczem, śniegiem i słońcem - zamontowano już na osiedlu Widok w kwartałach C, D i B. W ubiegłym roku podobnego rozwiązania zaczęli się domagać mieszkańcy ul. Sobieskiego. Jak przyznawał sam prezes spółdzielni było w tej sprawie wiele pism i telefonów. Sprawą zainteresował się Jerzy Oleksiński - członek rady nadzorczej spółdzielni i radny miejski - i udało mu się przekonać zarząd do zadaszenia balkonów.

Czy daszki nad najwyżej położonymi balkonami, wystawionymi na działanie czynników atmosferycznych, przyjmą się w całej spółdzielni? Na razie nie wiadomo.

- Będziemy obserwować, czy przyjęta przez nas technologia montażu sprawdzi się - tłumaczy prezes Tułacz. - Jeśli tak, to będziemy myśleć o zastosowaniu takich udogodnień również w innych budynkach. Chcemy po prostu uniknąć ewentualnych nieszczęśliwych wypadków.

Roman Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.