Najwyższe balkony w bloku będą osłonięte dachem

Czytaj dalej
Fot. Roman Bednarek
Roman Bednarek

Najwyższe balkony w bloku będą osłonięte dachem

Roman Bednarek

Ostatniego piętra jednego z bloków przy ul. Sobieskiego mają szansę na to, że Skierniewicka Spółdzielnia Mieszkaniowa zamontuje im zadaszenia nad balkonami. W tegorocznym budżecie zarezerwowanego na ten cel pieniądze.

Jak poinformował nas Krzysztof Tułacz, prezes Skierniewickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, zarezerwowane są pieniądze na montaż zadaszeń nad balkonami najwyższego piętra bloku przy ul. Sobieskiego.

- Jest to blok sąsiadujący z Lidlem - mówi Krzysztof Tułacz. - Budynek ten ma balkony wsunięte do wnętrza budynku i dzięki temu jest miejsce, do którego można te zadaszenia przymocować. W innych przypadkach jest to problematyczne, ponieważ silny wiatr może zerwać takie zadaszenie i spowodować szkody materialne, a nawet zagrozić życiu lub zdrowiu mieszkańców.

Zadaszenia balkonów na ostatnich piętrach bloków spółdzielczych - chroniące użytkowników przed deszczem, śniegiem i słońcem - zamontowano już na osiedlu Widok w kwartałach C, D i B. W ubiegłym roku podobnego rozwiązania zaczęli się domagać mieszkańcy ul. Sobieskiego. Jak przyznawał sam prezes spółdzielni było w tej sprawie wiele pism i telefonów. Sprawą zainteresował się Jerzy Oleksiński - członek rady nadzorczej spółdzielni i radny miejski - i udało mu się przekonać zarząd do zadaszenia balkonów.

Czy daszki nad najwyżej położonymi balkonami, wystawionymi na działanie czynników atmosferycznych, przyjmą się w całej spółdzielni? Na razie nie wiadomo.

- Będziemy obserwować, czy przyjęta przez nas technologia montażu sprawdzi się - tłumaczy prezes Tułacz. - Jeśli tak, to będziemy myśleć o zastosowaniu takich udogodnień również w innych budynkach. Chcemy po prostu uniknąć ewentualnych nieszczęśliwych wypadków.

Roman Bednarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.