Nareszcie! Ogłoszono przetarg na remont drogi 705

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Burzyński
Sławomir Burzyński

Nareszcie! Ogłoszono przetarg na remont drogi 705

Sławomir Burzyński

Po wielu latach obietnic władz województwa Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi ogłosił wreszcie przetarg na wykonawcę przebudowy drogi 705 na odcinku ze Skierniewic do Bolimowskiej Wsi.

Po wydaniu przez wojewodę w ostatnich dniach listopada zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi ogłosił przetarg na przebudowę drogi 705 na dziesięciokilometrowym odcinku ze Skierniewic do Bolimowskiej Wsi.

Dla kierowców to dobra wiadomość. Jezdnia drogi do Bolimowa ma zaledwie 5 metrów szerokości i mogą się na niej minąć co najwyżej samochody osobowe, bo każdy większy pojazd wymusza zjazd na zdewastowane pobocze.

– Otwarcie ofert na początku stycznia. Rozmawiamy też z lasami państwowymi. Chcielibyśmy, aby jeszcze w tym roku rozpoczęli wycinkę swoich drzew w ramach przygotowania terenu pod inwestycję – informuje Marcin Nowicki z ZDW w Łodzi.

Zakończenie inwestycji ma nastąpić 31 sierpnia 2017 roku.
Zakres robót obejmuje przede wszystkim rozbiórkę starej jezdni i budowę nowej, szerszej, budowę ścieżki rowerowej na całej długości tego odcinka czy wykonanie przejść dla małych zwierząt. W zakres inwestycji wejdą też budki dla ptaków i nietoperzy, zawieszane na drzewach.

Na rozpoczęcie przebudowy dziesięciokilometrowego odcinka drogi 705 ze Skierniewic do granic Bolimowa kierowcy czekali ponad 10 lat. W 2005 roku powstał nawet Społeczny Komitet Poparcia Kompleksowej Modernizacji Drogi 705, ale ze starań tego komitetu nic nie wyszło, bo pieniądze ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego dla województwa łódzkiego, które miały iść na drogi, przeznaczono na modernizację teatru. W późniejszym okresie inwestycja została nawet wprowadzona do Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 i miała się rozpocząć w 2010 roku, ale wtedy pod Bolimowem zaczęto budowę autostrady A2 i władze województwa argumentowały, że bez sensu remontować drogę, skoro zniszczą ją ciężarówki z budowy autostrady.

Sławomir Burzyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.