Wiesław Pierzchała

Narkobiznes, pranie brudnych pieniędzy i... skierniewicki bank

Kartele narkotykowe prały brudne pieniądze w Banku Spółdzielczym w Skierniewicach Fot. Archiwum Kartele narkotykowe prały brudne pieniądze w Banku Spółdzielczym w Skierniewicach
Wiesław Pierzchała

Kartele narkotykowe z Kolumbii urządziły sobie pralnię brudnych pieniędzy w Banku Spółdzielczym w Skierniewicach. Prokuratura zabezpieczyła tam 1,4 mld zł „oczyszczonej” gotówki. To największa w kraju tego typu rekwizycja. W tym gigantycznym przekręcie finansowym występuje dwóch Polaków i trzech cudzoziemców. Czterech już zatrzymano. Wśród nich jest szef gangu. Sąd w Holandii zgodził się niedawno, aby został wydany wymiarowi sprawiedliwości w Polsce.

Afera wybuchła trzy lata temu. W Banku Spółdzielczym w Skierniewicach śledczy zabezpieczyli fortunę w euro, dolarach, złotówkach i funtach szterlingach - w sumie 1,4 mld zł. Pieniądze należały do dwóch spółek z Mazowsza, które jednak - jak podkreśla prokuratura - nie prowadziły żadnej działalności gospodarczej. Oznacza to, że były to typowe „firmy - krzaki”, które powstały tylko po to, żeby przelewać na ich konta wielkie pieniądze pochodzące z nielegalnych operacji finansowych.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Wiesław Pierzchała

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.