Marcin Niklewicz

Nauczyciel Przedszkola Roku 2018 w powiecie łowickim

Nauczyciel Przedszkola Roku 2018 w powiecie łowickim Fot. Archiwum prywatne
Marcin Niklewicz

Bogusława Chojecka z Zespołu Placówek Oświatowych w Nieborowie zdobyła 455 głosów i zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie „Dziennika Łódzkiego” i tygodnika „ITS” w kategorii Nauczyciel Przedszkola Roku 2018 w powiecie łowickim. - Już samo zgłoszenie do plebiscytu dodało mi skrzydeł, bo to przecież dowód uznania dla mojej pracy ze strony rodziców - podkreśla.

Chociaż o pracy w przedszkolu myślała już jako uczennica szkoły podstawowej, później niewiele brakowało, by została... policjantką. Ostatecznie ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i rozpoczęła pracę z dziećmi. Najpierw właśnie w przedszkolu, później zaliczyła epizod w szkole podstawowej, by wreszcie ponownie powrócić do pracy z najmłodszymi dziećmi.

W Zespole Placówek Oświatowych w Nieborowie pracuje od dziewięciu lat. Ostatnio była wychowawczynią „średniaków”, czyli dzieci 4 i 5 - letnich. Jak sama podkreśla, właśnie praca z dziećmi w wieku przedszkolnym daje jej najwięcej satysfakcji.

- Przedszkolaki są bardzo szczere, spontaniczne - wyjaśnia Bogusława Chojecka.

Ostatnio doświadczyła tego przy okazji udziału w naszym plebiscycie. Rodzice jej podopiecznych bardzo zaangażowali się w głosowanie, tuż po ogłoszeniu wyników dzwonili i esemesowali z gratulacjami. Następnego dnia również dzieci cieszyły się i bardzo przeżywały sukces swojej pani.

- Te wszystkie reakcje były bardzo miłe - przyznaje.

Jak mówi, nominacja i sukces w plebiscycie dodały jej skrzydeł. Zresztą, praca z dziećmi to dla niej ogromna przyjemność. Dlatego nie obawia się popadnięcia w rutynę, przeciwnie - wciąż nie brakuje jej nowych, nieraz „szalonych” pomysłów na nowe formy pracy i zabawy. Cały czas też podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w kursach i szkoleniach

Marcin Niklewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.