Nauczyciele II LO w Łowiczu szkolili się za granicą

Czytaj dalej
Fot. II LO w Łowiczu
Red.

Nauczyciele II LO w Łowiczu szkolili się za granicą

Red.

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu zakończył się trwający 2 lata projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój zatytułowany „Wykwalifikowani nauczyciele drogą do sukcesu uczniów”.

W jego ramach 11 nauczycieli szkoły brało udział w zagranicznych szkoleniach jedno lub dwutygodniowych w Wielkiej Brytanii, Austrii, Niemczech i na Malcie. Wśród uczestników mobilności byli nauczyciele języków obcych, historii, matematyki oraz nauczyciele współorganizujący kształcenie integracyjne.

Celem szkoleń było nabycie przez kadrę pedagogiczną nowych kompetencji i doświadczeń, urozmaicenia metod pracy, otwarcie się na europejski system szkolnictwa jak najlepszy dla ucznia, pozwalający zdobywać mu wiedzę na najwyższym poziomie.

Efektem wyjazdów szkoleniowych były liczne działania nauczycieli skierowane do uczniów – lekcje otwarte, konferencje tematyczne, warsztaty językowe, warsztaty filmowe, ciekawe zajęcia lekcyjne. Nauczyciele podzielili się także swoimi doświadczeniami z innymi pedagogami udostępniając materiały dydaktyczne w formie prezentacji, konspektów lekcji, kart pracy z uczniami niepełnosprawnymi, ciekawych ćwiczeń do wykorzystania na lekcjach z różnych przedmiotów.

- Uczestnicząc w tych szkoleniach mieliśmy okazję zdobyć bardzo cenne doświadczenia, zależy nam na tym, by nasi uczniowie poznawali wiadomości za pomocą najnowszych metod, by zajęcia które im proponujemy były na najwyższym poziomie i znacząco różniły się od innych – tak podsumowała projekt Agnieszka Ruta-Kucińska, dyrektor II LO, a zarazem koordynator projektu.

Red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.