Nauczyciele tracą posady

Czytaj dalej
Magdalena Grajnert

Nauczyciele tracą posady

Magdalena Grajnert

Ze skierniewickich szkół i przedszkoli nie zostanie zwolniony żaden nauczyciel, natomiast w powiecie zostanie zwolnionych sześć osób. Jak podkreśla Urszula Adamczyk, prezes skierniewickiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, informacja ta dotyczy jedynie planowanych zwolnień, więc może jeszcze ulec zmianie.

Zdecydowanie większa liczba nauczycieli będzie miała ograniczony etat, prezes Adamczyk informuje o 36 takich przypadkach.

Zestawienie zostało sporządzone przez ZNP na podstawie informacji, uzyskanych od dyrektorów poszczególnych szkół.

Dużo optymistyczniej dane wyglądają w powiecie rawskim, gdzie planowane są jedynie trzy cięcia etatów i żadnych zwolnień. Zofia Winiarska, prezes rawskiego oddziału ZNP mówi o pięciu zwolnieniach, które dotyczą pracowników żłobka. Nauczyciele nie mają więc powodów do niepokoju.

Jeszcze lepiej wygląda sytuacja w Łowiczu. Małgorzata Nowak, naczelnik wydziału spraw społecznych łowickiego ratusza, podkreśla, że i dzisiaj są nauczyciele, którzy nie mają pełnych etatów, ale jest to sytuacja niewynikająca bynajmniej z nowej organizacji pracy w nadchodzącym roku szkolnym.

W szkołach podlegających pod łowickie starostwo zwolnienie z art. 20 otrzyma jedna osoba z ZSP nr 1, natomiast 26 osobom zostanie ograniczony etat.

Decyzja o wyborze nauczycieli, którzy zostaną dotknięci ograniczeniem etatu lub zwolnieniem, zawsze dokonuje dyrektor szkoły.

Magdalena Grajnert

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.