Nauka trzeźwego kierowania w ZK Łowicz

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Rafał Klepczarek

Nauka trzeźwego kierowania w ZK Łowicz

Rafał Klepczarek

W ramach Tygodnia Ofiar Wypadków Drogowych w Zakładzie Karnym w Łowiczu zrealizowano program „Bądź trzeźwy kierowco”. Autorski projekt mjr Magdaleny Brzozowskiej skierowany był do osadzonych odbywających karę pozbawienia wolności za przestępstwa komunikacyjne pod wpływem alkoholu.

- W programie resocjalizacyjnym wzięło udział 20 osadzonych – informuje Robert Stępniewski, rzecznik ZK w Łowiczu. - Podczas kilkudniowych zajęć skazani mogli dowiedzieć się m.in. o niekorzystnym wpływie alkoholu na człowieka, niewłaściwych przekonaniach związanych z jego nadużywaniem, a także nauczyć się asertywnych zachowań w sytuacji nacisku grupowego i rozbić mity dotyczące picia.

W ramach projektu odbyły się także spotkania z sierżant Marzeną Sowińską z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Łowiczu. Policjantka przypominała o prawnych konsekwencjach kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu i narkotyków. Podczas zajęć wykorzystano pakiet edukacyjny „Poznaj i zrozum ryzyko” przygotowany przez OISW w Warszawie oraz Komendę Stołeczną Policji oraz film edukacyjny „Jedna sekunda - całe życie”.

- Osadzeni mogli także obejrzeć spektakl profilaktyczny w wykonaniu aktorów agencji artystycznej Galana z Krakowa, przedstawiający tematykę nieodpowiedzialności osób nadużywających alkoholu – dodaje reprezentant łowickiej placówki penitencjarnej. - Kończący zajęcia skazani podkreślali, że uświadomili sobie zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania norm prawnych w powyższym zakresie. To zaś powinno spowodować zmniejszenie prawdopodobieństwa ponownego prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.