Wojciech Kubik

Nie tylko karzą, ale i rozdają, czyli nowa akcja skierniewickiej policji

Nie tylko karzą, ale i rozdają, czyli nowa akcja skierniewickiej policji
Wojciech Kubik

Skierniewicka policja nie tylko karze za brak maseczek ochronnych, ale także rozdaje je osobom potrzebującym. Już do mieszkańców miasta i powiatu trafiło 500 sztuk.

Komenda Miejska Policji w Skierniewicach dołączyła do wojewódzkiej akcji rozdawania maseczek ochronnych, które ufundował marszałek województwa. Funkcjonariusze wręczali je osobom napotkanym na ulicach, a wybierali szczególnie te, u których zauważyli maseczki stare i zużyte. Do tej pory rozdali już 500 sztuk, a drugie tyle już w najbliższych dniach trafi do potrzebujących.

Jednocześnie policja przypomina, że obowiązek zakładania maseczek dotyczy: dróg i placów, obiektów kultu religijnego, obiektów i placówek handlowych, targowisk, środków publicznego transportu zbiorowego, pojazdów samochodowych, w których poruszają się osoby nie zamieszkujące wspólnie (lub nie prowadzące wspólnego gospodarstwa), parków, zieleńców, promenad i bulwarów, ogrodów botanicznych, zoologicznych, jordanowskich i zabytkowych, plaż.

Z obowiązku noszenia maseczek zwolnieni są: dzieci w wieku do lat czterech, osoby niezdolne do samodzielnego zakrycia i odkrycia ust lub nosa, księża w trakcie posług, kierowcy i motorniczy, jeśli siedzą w odseparowanej kabinie, czynni żołnierze, osób podróżujących samochodami, w których jedzie jedna osoba lub osoba z dzieckiem poniżej 4 roku życia, lub osoby zamieszkujące lub gospodarujące wspólnie, osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogą zakrywać ust i nosa (posiadanie przy sobie zaświadczenia potwierdzającego ten fakt nie jest wymagane).

W minionych kilku dniach skierniewiccy policjanci ukarali albo pouczyli 10 osób za brak obowiązkowych maseczek, a także za brak zachowania wymaganych prawem odległości.

Wojciech Kubik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.