Niedziela w Skansenie w Maurzycach, 12 sierpnia 2018 r.

Czytaj dalej
Redakcja

Niedziela w Skansenie w Maurzycach, 12 sierpnia 2018 r.

Redakcja

Muzeum w Łowiczu zaprasza na Niedzielę w Skansenie w Maurzycach w dniu 12 sierpnia w godz. 12.00 – 17.00.

W trakcie warsztatów piekarniczych będzie można zapoznać się z dawnymi, często zapomnianymi przepisami na pieczywo i domowe wypieki. Uczestnicy poznają sekrety przygotowywania ciasta na chleb i ciasteczka, które następnie zostaną upieczone w tradycyjnym piecu chlebowym.

W programie znajdą się także różne warsztaty z zakresu papieroplastyki: uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił przy wykonywaniu łowickich ozdób w postaci firanek papierowych.

Miłośników wyszywania, zachęcamy do udziału w warsztatach haftu koralikowego.

Dzieci z rodzicami szczególnie zapraszamy na zajęcia „Modzimy po księżacku”. Podczas zajęć będzie można wykonać pracę inspirowaną tradycyjnym strojem łowickim. W warsztatach wykorzystane zostaną materiały papieroplastyczne, także te które można pozyskać z recyklingu. (godz. 12.00 i 14.30).

Natomiast wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wzięcia udziału w spacerze po skansenie z tematem przewodnim – „Opowieści spod księżackich strzech”. Uczestnicy dowiedzą się jak wyglądała dawna wieś łowicka, poznają typy zagród oraz materiały i techniki budowlane. Nie zabraknie ciekawostek na temat ludowej architektury. (godz. 13.00 i 15.00).

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje bilet wstępu do skansenu.

Serdecznie zapraszamy do spędzenia z nami wolnego czasu.

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.