Nielegalne składowisko śmieci w kompleksie leśnym położonym w miejscowości Babsk

Czytaj dalej
Fot. Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej
Katarzyna Michałowska

Nielegalne składowisko śmieci w kompleksie leśnym położonym w miejscowości Babsk

Katarzyna Michałowska

W miejscowości Babsk ujawniono nielegalne składowisko śmieci. Dzięki działaniu dzielnicowego z Komisariatu w Białej Rawskiej asp. sztab. Grzegorza Malarowicza udało się ustalić sprawcę.

– W związku z informacją mieszkańca miejscowości Babsk Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Rawskiej asp. sztab. Grzegorz Malarowicz dokonał ujawnienia nielegalnego wysypiska śmieci, które znajdowało się na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Babsk. Na miejscu ujawnił odpady budowlane jak również odpady komunalne w postaci opakowań po żywności. W toku podjętych czynności wyjaśniających udało się ustalić osobę, która dokonała nielegalnego usunięcia śmieci do lasu. Jak się okazało był to mieszkaniec powiatu piotrkowskiego. Na sprawcę został nałożony Mandat Karny oraz został zobligowany do uprzątnięcia nielegalnego składowiska co uczynił – informuje Karolina Sokołowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.
Policja ostrzega także przed oszutami, którzy zajmują się pozbywaniem się odpadów poprodukcyjneych i niebezpiecznych. Takie osoby wynajmują magazyny i inne nieruchomości, w których później gromadzą odpady. Po wypełnieniu miejsca częsti znikają, a obowiązek uprzątnięcia odpadów spada na właścicieli nieruchomości.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.