Nielegalny hazard w Łowiczu, Skierniewicach i Rawie Mazowieckiej

Czytaj dalej
Fot. IAS w Łodzi
Rafał Klepczarek

Nielegalny hazard w Łowiczu, Skierniewicach i Rawie Mazowieckiej

Rafał Klepczarek

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przy wsparciu policjantów z Łowicza i Skierniewic zarekwirowali aż 20 urządzeń hazardowych działających niezgodnie z prawem, w tym sześć zestawów komputerowych.

Jest to efekt siedmiu październikowych kontroli przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z Drugiego Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Skierniewicach. Z naszych informacji wynika, że w Łowiczu odbyła się tylko jedna z nich. W centrum miasta celnicy zajęli sześć komputerów wykorzystywanych do celów hazardowych. Pozostałe kontrole miały miejsce w Skierniewicach.

- Zlikwidowane punkty z automatami do gier działały na terenie Skierniewic i Łowicza - informuje Beata Bińczyk z Izby Administracji Skarbowej w Łodzi. - Przed wejściem do lokali, w których znajdowały się nielegalne urządzenia, zainstalowano kamery monitoringu, a do środka wpuszczano jedynie osoby zweryfikowane przez obsługę.

Celnikom udało się jednak dostać się do środka i pociągnąć do odpowiedzialności osoby uczestniczące w nielegalnym procederze. Pod koniec września podobny salon gier hazardowych został zlikwidowany w Rawie Mazowieckiej. Zarekwirowano tam siedem urządzeń hazardowych i 1.490 zł przeznaczonych głównie na wygrane.

Warto pamiętać, że osobie, która organizuje gry hazardowe bez koncesji lub bez zezwolenia grozi kara finansowa w wysokości 100 tys. zł od jednego zarekwirowanego urządzenia. Tyle samo mogą zapłacić właściciele pomieszczeń wykorzystywanych do nielegalnego procederu oraz posiadacze urządzeń do gier hazardowych.

- Organizatorom nielegalnego hazardu grozi także wysoka grzywna lub pozbawienie wolności do 3 lat, a nawet mogą zostać objęci obiema tymi karami łącznie - przypomina reprezentantka IAS. - Odpowiedzialność za przestępstwo skarbowe ponosi również uczestnik nielegalnej gry hazardowej.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.