Nielegalny hazard w Łowiczu, Skierniewicach i Rawie Mazowieckiej

Czytaj dalej
Fot. IAS w Łodzi
Rafał Klepczarek

Nielegalny hazard w Łowiczu, Skierniewicach i Rawie Mazowieckiej

Rafał Klepczarek

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przy wsparciu policjantów z Łowicza i Skierniewic zarekwirowali aż 20 urządzeń hazardowych działających niezgodnie z prawem, w tym sześć zestawów komputerowych.

Jest to efekt siedmiu październikowych kontroli przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z Drugiego Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Skierniewicach. Z naszych informacji wynika, że w Łowiczu odbyła się tylko jedna z nich. W centrum miasta celnicy zajęli sześć komputerów wykorzystywanych do celów hazardowych. Pozostałe kontrole miały miejsce w Skierniewicach.

- Zlikwidowane punkty z automatami do gier działały na terenie Skierniewic i Łowicza - informuje Beata Bińczyk z Izby Administracji Skarbowej w Łodzi. - Przed wejściem do lokali, w których znajdowały się nielegalne urządzenia, zainstalowano kamery monitoringu, a do środka wpuszczano jedynie osoby zweryfikowane przez obsługę.

Celnikom udało się jednak dostać się do środka i pociągnąć do odpowiedzialności osoby uczestniczące w nielegalnym procederze. Pod koniec września podobny salon gier hazardowych został zlikwidowany w Rawie Mazowieckiej. Zarekwirowano tam siedem urządzeń hazardowych i 1.490 zł przeznaczonych głównie na wygrane.

Warto pamiętać, że osobie, która organizuje gry hazardowe bez koncesji lub bez zezwolenia grozi kara finansowa w wysokości 100 tys. zł od jednego zarekwirowanego urządzenia. Tyle samo mogą zapłacić właściciele pomieszczeń wykorzystywanych do nielegalnego procederu oraz posiadacze urządzeń do gier hazardowych.

- Organizatorom nielegalnego hazardu grozi także wysoka grzywna lub pozbawienie wolności do 3 lat, a nawet mogą zostać objęci obiema tymi karami łącznie - przypomina reprezentantka IAS. - Odpowiedzialność za przestępstwo skarbowe ponosi również uczestnik nielegalnej gry hazardowej.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.