Nietrzeźwy kierowca okradł stację benzynową w Tomaszowie Mazowieckim i uciekał przed policją drogą 707

Czytaj dalej
Fot. KPP w Grójcu
Katarzyna Michałowska

Nietrzeźwy kierowca okradł stację benzynową w Tomaszowie Mazowieckim i uciekał przed policją drogą 707

Katarzyna Michałowska

Rawscy policjanci zatrzymali 35-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna jest mieszkańcem powiatu łódzkiego-wschodniego. Został zatrzymany, gdy uderzył w latarnię. Miał 2 promile alkoholu w organizmie.

1 czerwca dyżurny policji w Rawie Mazowieckiej otrzymał zgłoszenie od uczestników ruchu, że w miejscowości Cielądz na drodze 707 zauważyli samochód jadący całą szerokością drogi. Kiedy kierowca volvo ich wyprzedził, pojechali za nim i przekazywali na bieżąco przekazywali informacje o trasie przejazdu.
Mężczyzna jechał drogą z Cielądza do Nowego Miasta nad Pilicą. Na widok radiowozu przyspieszył i nie reagował na policyjne znaki dźwiękowe i świetlne. Kierowca volvo nie miał szans ucieczki w Nowym Mieście nad Pilicą i wjechał w ślepą uliczkę.
– Wyraźnie przyspieszył i nie zatrzymując się przejechał przez wysoki krawężnik i pas zieleni. Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię, a następnie w ogrodzenie posesji uszkadzając poważnie swój pojazd. Policjanci podbiegli do auta. Pomogli kierowcy wysiąść – informuje rzecznik rawskiej policji. – Jak się okazało, za kierownicą siedział 35-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego-wschodniego. Badanie trzeźwości kierowcy wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że ten sam mężczyzna kilka godzin wcześniej dokonał kradzieży paliwa na jednej ze stacji w Tomaszowie Mazowieckim.
Kierowca z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala w Radomiu. Po opatrzeniu trafił do policyjnego aresztu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Katarzyna Michałowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.