Nietrzeźwy kierowca okradł stację benzynową w Tomaszowie Mazowieckim i uciekał przed policją drogą 707

Czytaj dalej
Fot. KPP w Grójcu
Katarzyna Michałowska

Nietrzeźwy kierowca okradł stację benzynową w Tomaszowie Mazowieckim i uciekał przed policją drogą 707

Katarzyna Michałowska

Rawscy policjanci zatrzymali 35-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna jest mieszkańcem powiatu łódzkiego-wschodniego. Został zatrzymany, gdy uderzył w latarnię. Miał 2 promile alkoholu w organizmie.

1 czerwca dyżurny policji w Rawie Mazowieckiej otrzymał zgłoszenie od uczestników ruchu, że w miejscowości Cielądz na drodze 707 zauważyli samochód jadący całą szerokością drogi. Kiedy kierowca volvo ich wyprzedził, pojechali za nim i przekazywali na bieżąco przekazywali informacje o trasie przejazdu.
Mężczyzna jechał drogą z Cielądza do Nowego Miasta nad Pilicą. Na widok radiowozu przyspieszył i nie reagował na policyjne znaki dźwiękowe i świetlne. Kierowca volvo nie miał szans ucieczki w Nowym Mieście nad Pilicą i wjechał w ślepą uliczkę.
– Wyraźnie przyspieszył i nie zatrzymując się przejechał przez wysoki krawężnik i pas zieleni. Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię, a następnie w ogrodzenie posesji uszkadzając poważnie swój pojazd. Policjanci podbiegli do auta. Pomogli kierowcy wysiąść – informuje rzecznik rawskiej policji. – Jak się okazało, za kierownicą siedział 35-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego-wschodniego. Badanie trzeźwości kierowcy wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że ten sam mężczyzna kilka godzin wcześniej dokonał kradzieży paliwa na jednej ze stacji w Tomaszowie Mazowieckim.
Kierowca z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala w Radomiu. Po opatrzeniu trafił do policyjnego aresztu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.