Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w Skierniewicach

Czytaj dalej
Redakcja

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w Skierniewicach

Redakcja

14 lutego 65-latek jechał Dacią od Łowicza w kierunku Skierniewic całą szerokością drogi. Jadący za nim mieli duże problemy, żeby go wyprzedzić. Na pierwszym skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną doszło do szybkiej interwencji obywatelskiej. Jeden z kierujących uniemożliwił kierującemu dacią dalszą jazdę. Po zatrzymaniu okazało się, że 65-latek był nietrzeźwy.

14 lutego około godziny 17:50 w Skierniewicach na ul. Łowickiej doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Kierujący dacią sandero 65-letni mieszkaniec Skierniewic jechał drogą krajową nr 70 od strony Łowicza w kierunku Skierniewic. Jego styl jazdy zaniepokoił kierującego jadącego bezpośrednio za nim. Kierowca dacii jechał wężykiem zjeżdżając na przeciwny pas ruchu. Jego styl jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. Kierowca jadący bezpośrednio za nim nie mógł w żaden sposób zareagować, gdyż nie było możliwości wyprzedzenie tego pojazdu. Kierujący pojazdem zatrzymał się dopiero na pierwszym skrzyżowaniu z sygnalizacją w Skierniewicach na ul. Armii Krajowej. Jadący za nim kierowca natychmiast podbiegł do tego pojazdu i po otwarciu drzwi dacii poczuł silną woń alkoholu, co upewniło go, że kierowca jest pijany. Natychmiast wyjął kluczyki ze stacyjki i telefonicznie poinformował Policję. Nietrzeźwy mężczyzna wysiadł z pojazdu i widząc, że kolejny kierowca zmierza w jego kierunku postanowił oddalić się z miejsca. Policjanci mając pełną informację o zdarzeniu i rysopisie podejrzanego zatrzymali go kilka metrów od opuszczonego na skrzyżowaniu pojazdu. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu z wynikiem ponad 2,5 promila. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed Sądem Rejonowym w Skierniewicach. Mężczyźnie oprócz wysokiej kary grzywny grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Zatrzymanie obywatelskie jest unormowane przepisami karnymi. Kodeks postępowania karnego w art. 243 §1 wskazuje, że każdy ma prawo do ujęcia osoby na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu, który został podjęty bezpośrednio po popełnionym przestępstwie w przypadku obawy ukrycia się tej osoby lub, gdy nie można ustalić jej tożsamości.

Dzięki wzorowej postawie obywateli być może udało się uniknąć kolejnej tragedii na drodze.

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.