Nietrzeźwy mężczyzna strzelał w Łyszkowicach z wiatrówki do ludzi. Zranił dwóch mężczyzn

Czytaj dalej
Fot. KPP w Łowiczu
Rafał Klepczarek

Nietrzeźwy mężczyzna strzelał w Łyszkowicach z wiatrówki do ludzi. Zranił dwóch mężczyzn

Rafał Klepczarek

Do 4,5 roku więzienia grozi mieszkańcowi powiatu łowickiego za strzelanie z wiatrówki do ludzi. Pijany 27-latek zranił dwie osoby. Przestępstwo popełnił w warunkach recydywy.

- Do zdarzenia doszło 17 sierpnia około godziny 21 w Łyszkowicach - informuje Marta Jasińska z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu.
- Do dwóch mężczyzn siedzących na schodach placówki bankowej podszedł mężczyzna, który bez przyczyny wyciągnął pistolet pneumatyczny i oddał strzał w ich kierunku.

Zaatakowani mieszkańcy powiatu łowickiego próbowali obezwładnić napastnika. Gdy ten zaczął uciekać, to ruszyli za nim w pościg. Zanim obezwładnili 27-latka, ten zdążył do nich oddać kilka strzałów, raniąc obu mężczyzn.

Poszkodowani wezwali policję, której przekazali ujętego sprawcę. Agresywny 27-latek miał w organizmie półtora promila alkoholu.

- Pokrzywdzonym na miejscu została udzielona pomoc medyczna - dodaje przedstawicielka KPP w Łowiczu. - Odnieśli oni powierzchowne obrażenia ciała.

Zatrzymany mieszkaniec powiatu łowickiego po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut dotyczący narażenia poszkodowanych na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za popełnienie tego typu przestępstwa grozi nawet do 3 lat więzienia.

Ponieważ doszło do niego w warunkach recydywy, to mężczyźnie grozi podwyższony wymiar kary.

Prokuratura Rejonowa w Łowiczu objęła podejrzanego dozorem policyjnym.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.