Noc Muzeów w Łowiczu, Nieborowie i Arkadii

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Noc Muzeów w Łowiczu, Nieborowie i Arkadii

Rafał Klepczarek

Noc Muzeów w powiecie łowickim zapowiada się bardzo bogato. Swoje podwoje za darmo otworzą placówki muzealne w Łowiczu i Nieborowie oraz pałac w Walewicach.

Muzeum w Łowiczu wraz z Archiwum Państwowym w Warszawie w sobotę 14 maja zapraszają do gmachu na Starym Rynku w godz. 17-24. Imprezę rozpocznie rozstrzygnięcie konkursu "Muzealne spotkania z fotografią”.

W godz. 17-20 w salach AP będzie można oglądać wystawę „Tradycje obchodów rocznic Łowicza”. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną unikalne dokumenty i fotografie ukazujące urodziny miasta nad Bzurą.

Z kolei w muzeum w tych godzinach przeprowadzony zostanie konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Noc w muzeum”.
W godz. 18-20 na chętnych będą czekać przewodnicy PTTK, którzy oprowadzą po ekspozycji historycznej i etnograficznej. Z kolei w godz. 18– 21 odbędą się warsztaty graficzne „Drukowane obrazy”.

Na godz. 19 planowany jest otwarcie wystawy prac pochodzącej z Łowicza Zofii Rostad, polskiej artystki i zarazem jednej z najwybitniejszych projektantek francuskiego świata sztuki stosowanej w dziedzinie tkanin i tapet do wnętrz domu.

Półtorej godziny później rozpocznie się spotkanie z Sebastianem Domżalskim i jego rodziną, z którą pięć lat spędził w Indiach.
Muzealną imprezę zakończy o godz. 21.30 koncert„Francuska chanson francaise” w wykonaniu Justyny Bacz z akompaniamentem Mariusza Dubrawskiego.

Muzeum w Nieborowie i Arkadii swoje podwoje otworzy dla chętnych o godz. 19. Wtedy też rozpocznie się koncert wokalistów Warszawskiej Opery Kameralnej. Od godz. 20 będzie można zwiedzać dawny pałac Radziwiłłów. 50-osobowe grupy będą wpuszczane co pół godziny. Ostatnia wejdzie do siedziby Radziwiłłów 30 minut po północy.
O godz. 20 zwiedzającym udostępnione zostaną dwie wystawy: majoliki w Manufakturze i roślin w Starej Oranżerii.

W sobotę warto także odwiedzić pałac w Walewiach. W godz. 17 – 24 będzie można zwiedzić z przewodnikiem gmach, w który mieszkała polska żona Napoleona Bonaparte, poznać treść namiętnych listów, które cesarz Francuzów kierował do swej metresy oraz wziąć udział w pałacowych podchodach z nagrodami.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.