Bartosz Nowakowski

Nowa kolarska impreza dla amatorów w Skierniewicach

Nowa kolarska impreza dla amatorów w Skierniewicach
Bartosz Nowakowski

Amatorski wyścig kolarski Skierniewice Road Race odbędzie się 12-13 maja. Podczas konferencji udział w imprezie zapowiedział Dariusz Baranowski.

Skierniewice Road Race to nowa alternatywa kolarska dla mieszkańców Skierniewic i okolic, która zadebiutuje w maju.

Organizatorem imprezy jest Cezary Zamana, były kolarz, a także zwycięzca Tour de Pologne z 2001 roku. Po zakończeniu kariery zawodowej zajął się organizacją imprez dla amatorów.

- Uważam, że organizacja amatorskich wyścigów jest najlepszą formą propagowania kolarstwa. Na Zachodzie przy każdym większym wyścigu odbywa się mnóstwo tego typu imprez dla kibiców - przyznaje Cezary Zamana.

Warto podkreślić, że organizator od wielu lat organizuje w Rawie Mazowieckiej wyścigi z serii MTB. W Skierniewicach będziemy mieli do czynienia wyłącznie z szosą. Początkowo wyścig miał się odbyć pod koniec kwietnia, jednak wystąpiło nałożenie się terminów z inną imprezą kolarską, którą organizuje ŻTC Żyrardów we wcześniej wspomnianej Rawie Mazowieckiej.

Zatem, jak będzie wyglądał skierniewicki wyścig kolarski?

Zmagania będą odbywały się na trzech etapach: jazda indywidualna na czas (10 km), kryterium uliczne (dł. okrążenia ok. 2.500 metrów) oraz wyścig ze startu wspólnego (53/90 km). Start dla „czasówki” będzie prawdopodobnie usytuowany na ulicy Sobieskiego przy hotelu Maraton i będzie wiódł przez ulicę Unii Europejskiej. Start/meta dla kryterium ulicznego oraz wyścigu ze startu wspólnego będzie znajdować się na ulicy Sienkiewicza przy bramie parkowej.

Jednym z pomysłodawców trasy jest Jędrzej Lenarcik, pasjonat oraz amator kolarstwa.

Impreza odbędzie się 12-13 maja, a podczas konferencji prasowej swój start zapowiedział Dariusz Baranowski, były kolarz, uczestnik największych wyścigów kolarskich na świecie w tym Tour de France.

- W tym samym czasie będzie odbywać się Giro d’Italia, które komentuję z Tomkiem Jarońskim. Niemniej znajdę czas na start - zapowiedział Dariusz Baranowski.

Tomasz Jaroński, komentator Eurosportu również potwierdził, że odwiedzi Skierniewice podczas wyścigu i będzie zdawał relację jednego z etapów - kryterium ulicznego.

Bartosz Nowakowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.