Nowa ulica w Skierniewicach już prawie gotowa

Czytaj dalej
Fot. Marcin Niklewicz
Marcin Niklewicz

Nowa ulica w Skierniewicach już prawie gotowa

Marcin Niklewicz

Nowa droga, która docelowo ma połączyć ulice Batorego i 26 Dywizji Piechoty, jest już prawie gotowa. Inwestycję zrealizowano w związku z powstającym Muzeum Historycznym w Skierniewicach.

Nowa ulica wytyczona została od ul. Batorego - mniej więcej na wysokości Warsztatów ZSZ nr 2 i przebiega obok budynku zabytkowego lazaretu, w którym powstaje muzeum. Z drugiej strony natomiast łączyć się będzie z ul. 26 Dywizji Piechoty, zaś przez nią i ulice do niej prostopadłe - także z ul. 1 Maja.
Budowa nowej drogi praktycznie została ukończona już jakiś czas temu (trwają jeszcze ostatnie prace), natomiast niedawno pojawiło się też oznakowanie poziome i pionowe. Na razie nie jest jeszcze dopuszczona do ruchu. Po otwarciu umożliwi nie tylko dojazd bezpośrednio do muzeum czy lepsze skomunikowanie tej części miasta z dzielnicą domków jednorodzinnych, ale będzie też miała spore znaczenie w kontekście dojazdu do działki, na której planowana jest budowa kliniki ortopedycznej pod auspicjami znanego amerykańskiego lekarza doktora Paley`a.

Marcin Niklewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.