Nowe autobusy w poniedziałek wyjadą na ulice miasta

Czytaj dalej
Marcin Niklewicz

Nowe autobusy w poniedziałek wyjadą na ulice miasta

Marcin Niklewicz

Sześć nowych autobusów od poniedziałku (3.09) będzie wozić mieszkańców Skierniewic. Kolejne cztery mają dołączyć do taboru Miejskiego Zakładu Komunikacji w Skierniewicach do końca roku. W piątek (31.08) biskup łowicki ks. Wojciech Osial poświęcił nowe pojazdy.

Sześć nowych autobusów tureckiej firmy TEMSA wyjedzie na trasy już w najbliższy poniedziałek. Do końca roku mają do nich dołączyć kolejne cztery pojazdy. Wszystko w ramach projektu „Przyjazna komunikacja w Skierniewicach- zakup niskoemisyjnego taboru z integracją systemów komunikacji zbiorowej oraz modernizacja infrastruktury transportowej”.
Oprócz nowych autobusów przedsięwzięcie obejmuje też m.in. system dynamicznej informacji pasażerskiej wraz z narzędziem dyspozytorskim dla floty 20 szt. autobusów oraz dostawę i montaż 6 szt. elektronicznych tablic informacyjnych w technologii LED , przebudowę i remont pomieszczeń hali napraw oraz remont istniejących nawierzchni placu manewrowego wraz z przebudową przyłączy kanalizacji deszczowej, sanitarnej oraz przyłącza wodociągowego. Ledowe tablice przystankowe pojawią się na Placu Dworcowym oraz na ul. Szarych Szeregów, Jagiellońskiej i 3 tablice na ul. Mszczonowskiej.
Koszt całości to ponad 12 mln złotych, z czego 7,5 mln złotych stanowi dofinansowanie unijne.

Marcin Niklewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.