Nowe sklepy w Park Premium Łowicz. Będzie też McDonald’s

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Nowe sklepy w Park Premium Łowicz. Będzie też McDonald’s

Rafał Klepczarek

W Premium Park Łowicz w czwartek (27 czerwca) otworzą się nowe sklepy. Będzie to salon z artykułami dla dzieci sieci Smyk, wielobranżowy sklep TEDi oraz druga w mieście nad Bzurą drogeria Rossmann. W przyszłości w pobliżu największego centrum handlowego w Łowiczu powstanie także restauracja sieci McDonald’s oraz przeniesie się elektromarket Media Expert.

Jesienią ubiegłego roku na terenie dawnej jednostki wojskowej w Łowiczu otwarto 12 sklepów wchodzących w skład Park Premium Łowicz. Największym z nich był spożywczy Polomarket.

Na plac na rogu ul. Broniewskiego i Sikorskiego przeprowadził się wtedy market elektroniczny Neonet, sklep obuwniczy CCC, salon książkowo-multimedialny Empik oraz odzieżowy Magpie.

Z nowych sklepów, których marek jeszcze w Łowiczu nie było, otwarto tam drogerię Hebe, sklepy odzieżowe Kik, Takko Fashion, KS Sport i Martes Sport oraz obuwniczy Deichmann. W nowym centrum powstał także drugi w Łowiczu sklep sieci Pepco.

Tuż po ubiegłorocznym otwarciu nowego centrum handlowego, odpowiadająca za inwestycję spółka Developer Pro z Konina rozpoczęła budowę drugiego etapu PPŁ, na który składa się powstanie czwartego pawilonu z dziewięcioma punktami sprzedaży.

Nowe sklepy zostaną w większości uruchomione już 27 czerwca. Z naszych informacji wynika, że oprócz wspomnianych Smyka, TEDi i Rossmanna mają zostać tam otwarte także sklepy z markową odzieżą męską i damską, punkt ze sprzętem sportowym oraz kawiarnia.

Błażej Palmowski, pełnomocnik inwestora informuje, że aktualnie komercjalizowane są ostatnie z dziewięciu nowych punktów sprzedaży.

Do Łowicza chce wejść także sieć barów szybkiej obsługi McDonald’s Corporation. Przedstawiciele polskiego oddziału spółki złożyli w Starostwie Powiatowym w Łowiczu wniosek o wydanie pozwolenia na budowę restauracji, która ma powstać na działce między Premium Park Łowicz a rondem Księstwa Łowickiego.

Ma to być parterowy obiekt o powierzchni 384 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej z parkingiem na 30 aut. Jedno z miejsc parkingowych zarezerowane będzie dla niepełnosprawnych.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się także, że zmieni się oblicze pobliskiego pawilonu na rogu ul. Sikorskiego i Piłsudskiego. Teren ten nabyła spółka, która prowadzi sieć sklepów Media Expert i prawdopodobnie właśnie tam przeniesie się z ul. Koziej elekromarket tej marki.

Ma tam także powstać sklep sieci Żabka.

Otwarcie Premium Park Łowicz zmieniło handlowe obliczne miasta nad Bzurą. Coraz więcej osób stwierdza, iż nie ma po co pójść na ul. Zduńską, która kiedyś była głównym ciągiem handlowym miasta.

Za sprawą nowego centrum handlowego swoją działalność ograniczyła także Galeria Łowicka, która straciła na rzez PPŁ dużych najemców.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.