Marcin Niklewicz

Nowe żłobko - przedszkole za drogie dla miasta. Unieważniono przetarg

W ostatnich latach spore kontrowersje wzbudzały koszty budowy żłobka czy nowej siedziby przedszkola przy ul. Kopernika (na zdj.). Nowa placówka na Widoku Fot. Archiwum W ostatnich latach spore kontrowersje wzbudzały koszty budowy żłobka czy nowej siedziby przedszkola przy ul. Kopernika (na zdj.). Nowa placówka na Widoku miała być jeszcze droższa, ale i tak przeznaczona na tę inwestycję kwota okazała się zbyt niska dla startujących w przetargu firm
Marcin Niklewicz

Ratusz unieważnił przetarg na projekt i budowę nowego żłobko - przedszkola na osiedlu Widok. Złożone oferty przekraczały kwotę przeznaczoną na inwestycję.

Miasto zabezpieczyło na ten cel kwotę 19 mln złotych, z czego ponad 7,7 mln złotych to pozyskane w styczniu dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Kwota, która i tak przez wiele osób uważana była za wygórowaną, dla potencjalnych wykonawców okazała się niewystarczająca.

Oferty złożyły trzy firmy, najniższa z nich opiewała na ponad 27 mln złotych, najwyższa - skierniewickiego Mirbudu - aż na 32,3 mln.

- Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej - tak ratusz wyjaśnia decyzję o unieważnieniu przetargu.

Głównym powodem wysokich kosztów inwestycji miało być zastosowanie technologii pasywnej. Niewykluczone, że teraz miasto będzie musiało się z niej wycofać. To z kolei może oznaczać również rezygnację z pozyskanego dofinansowania.

Nowa placówka miała być gotowa jesienią 2020 roku. Docelowo mają w niej powstać miejsca dla 160 dzieci. Jako lokalizację wybrano teren dawnego parkingu przy ul. Widok, w sąsiedztwie restauracji Mc Donald`s.

Marcin Niklewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.