Roman Bednarek

Nowy honorowy obywatel Rawy Mazowieckiej otrzymał tytuł

Tytuł wręczyli laureatowi przewodnicząca RM Grażyna Dębska i burmistrz Piotr Irla Fot. UM Rawa Mazowiecka Tytuł wręczyli laureatowi przewodnicząca RM Grażyna Dębska i burmistrz Piotr Irla
Roman Bednarek

W minioną sobotę, na uroczystej sesji Rady Miasta Rawa Mazowiecka, wręczono tytuł Honorowego Obywatela Rawa Mazowiecka profesorowi Mirosławowi Nagielskiemu. Jest to już dziewiąty honorowy obywatel miasta. Uchwała w tej sprawie została podjęta w 2019 roku.

Wniosek o przyznanie tego tytułu prof. Mirosławowi Nagielskiemu złożyło Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rawie Mazowieckiej. Rada miasta w kwietniu 2019 roku podjęła uchwałę w tej sprawie.

- Planowaliśmy wówczas piękną uroczystość, ale obostrzenia spowodowane pandemią nie pozwoliły spotkać się w większym gronie, a uważaliśmy, że uroczystość powinna nabrać swoistego wymiaru, bo honorowy obywatel to szczególna osoba - powiedziała na sobotniej sesji przewodnicząca rady miasta Grażyna Dębska. - Mogliśmy to uczynić teraz, na uroczystej sesji, która jest wstępem do obchodów 700-lecia Rawy Mazowieckiej.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Roman Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.