Nowy parking i nowa ulica powstaną w połowie roku

Czytaj dalej
Fot. Roman Bednarek
Roman Bednarek

Nowy parking i nowa ulica powstaną w połowie roku

Roman Bednarek

Wiadomo już kto i za ile zbuduje parking na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Rawskiej oraz nową ulicę obok Centrum Kultury i Sztuki, która połączy ulice Reymonta i Jagiellońską. Roboty wkrótce się rozpoczną.

Rozstrzygnięto wreszcie przetarg na budowę parkingu na rogu alei Niepodległości i ulicy Rawskiej, na placu za cmentarzem św. Stanisława. Spośród kilku ofert komisja przetargowa wybrała najkorzystniejszą jej zdaniem, złożoną przez skierniewicką spółkę Mirbud. Parking, na którym powstanie kilkadziesiąt miejsc do parkowania samochodów zostanie zbudowany za prawie 1,5 mln zł. Poza typowymi pracami budowlanymi firma będzie musiała również dokonać ewentualnych ekshumacji, ponieważ w tym miejscu znajdował się niegdyś cmentarz.

Do budowy wspomnianego parkingu miasto przymierzało się już latem ubiegłego roku. Wówczas inwestycja ta została połączona w jedno zadanie z przebudową ulicy Rawskiej. Przetarg jednak został unieważniony, ponieważ zaproponowane przez wykonawców kwoty wynagrodzeń za usługę znacznie przekraczały wartość kosztorysową zadania.

- W ogóle zrezygnujemy z tej inwestycji w tym roku i przełożymy ją na rok 2019 - tłumaczył wówczas wiceprezydent Eugeniusz Góraj. - Poczekamy, aż sytuacja na rynku ustabilizuje się.

W tym roku całą inwestycję podzielono na dwa etapy - najpierw parking, później Rawska, na przebudowę której na odcinku od Mszczonowskiej do al. Niepodległości miasto kończy przygotowywać dokumentację.

Rozstrzygnięto również przetarg na budowę nowej ulicy, która pobiegnie obok Centrum Kultury i Sztuki i połączy ul. Reymonta z ul. Jagiellońską. Za ponad 1,1 mln złotych zbuduje ją firma JKM Mirex ze Skierniewic.

- Zostały już podpisane umowy z obydwoma wykonawcami i wkrótce powinny rozpocząć się prace - mówi wiceprezydent Eugeniusz Góraj. Zarówno budowa parkingu, jak i nowej ulicy, ma się zakończyć do 30 czerwca.

Roman Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.