O panu Adamie i jego przyjaciołach w SP nr 2 w Łowiczu (Zdjęcia)

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

O panu Adamie i jego przyjaciołach w SP nr 2 w Łowiczu (Zdjęcia)

Rafał Klepczarek

Klub Młodych Odkrywców, którym opiekuje się nauczycielka historii Renata Balik ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łowiczu, zorganizował lekcję otwartą poświęconą Adamowi Mickiewiczowi i „jego przyjaciołom”.

W sali historycznej łowickiej podstawówki młodzież przygotowała multimedialną prezentację, podczas której omawiano ciekawostki dotyczące trzech wieszczów polskiego romantyzmu: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i niedocenianego w XIX wieku Cypriana Kamila Norwida.

Część środowej (1 marca) lekcji "Pan Adam i przyjaciele" poświęcono także niedościgłemu kompozytorowi Fryderykowi Chopinowi. W czasie je trwania nagrodzono również laureatów szkolnego konkursu na własny herb.

W środowy ranek w SP nr 2 pojawił się m. in. burmistrz Krzysztof Kaliński, Tadeusz Żaczek z Łowickiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Anna Bieguszewska, szefowa Klubu Seniora Radość.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.