MG

Obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w regionie [PROGRAM]

Obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w regionie [PROGRAM] Fot. Bartosz Syta/Nasze Miasto
MG

Skierniewice, Rawa Mazowiecka i Łowicz zapraszają mieszkańców do wzięcia udziału w obchodach 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Skierniewice - obchody rozpoczną się 1 sierpnia o godz. 17:00 na cmentarzu św. Józefa, gdzie zostaną złożone wiązanki pod zbiorowymi mogiłami powstańców i spalonych więźniów Pawiaka. Następnie zebrani przemieszczą się pod dworzec kolejowy, gdzie oddadzą hołd pod pomnikiem pomordowanych.

Rawa Mazowiecka - w niedzielę 31 lipca o godz. 18.15 parafia Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata koncert patriotyczny "Polska - moja miłość" w wykonaniu solistów oper polskich.
W poniedziałek 1 sierpnia o godz. 17 na cmentarzu wojskowym: syreny w godzinę "W", hymn państwowy, złożenie kwiatów, okolicznościowe wystąpienia i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. O godz. 18.30 msza św. w intencji ofiar powstania pod wezwaniem Wniebowziecia Najświętszej Marii Panny oo. pasjonistów.

Łowicz - 1 sierpnia o godz. 17.00 na cmentarzu katedralnym w Łowiczu przy pomniku Szarych Szeregów odbędą się miejskie obchody powstania. Burmistrz apeluje uczczenie tego wydarzenia wywieszeniem flagi narodowej, minutą ciszy, głosem dzwonów kościelnych i syren oraz swoją obecnością. Na chętnych do wzięcia udziału w obchodach, na Starym Rynku od godz. 16:30 czekać będzie autobus MZK, który o godz. 16:45 przewiezie uczestników na miejsce uroczystości.

MG

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.