Redakcja

Objawy podtrucia tlenkiem węgla u sześciu osób w Rawie Mazowieckiej

Objawy podtrucia tlenkiem węgla u sześciu osób w Rawie Mazowieckiej Fot. Archiwum
Redakcja

Do rawskiego szpitala trafiło 6 osób, w tym troje dzieci z objawami podtrucia tlenkiem węgla. Policjanci przypominają, jak uniknąć takiej tragedii.

Do zdarzenia doszło około godziny 6.00, 22 grudnia 2018 roku w Rawie na ulicy Skierniewickiej. Kiedy policjanci otrzymali zgłoszenie, na miejscu działali już strażacy a 6 osób przewiezionych zostało do szpitala. Dorośli w wieku: kobieta 32 lata, mężczyźni 40, 24 lata oraz dzieci w wieku 2, 3 i 11 lat z objawami lekkiego podtrucia tlenkiem węgla pozostali w szpitalu na obserwacji. Policjanci w mieszkaniu wykonali oględziny i ustalać będą co było przyczyną tego zdarzenia.

Policja z Rawy Mazowieckiej przypomina:

–Tlenek węgla może wydzielać się na skutek nieprawidłowego działania urządzeń grzewczych, złego ich zainstalowania, uszkodzenia lub niewłaściwej eksploatacji. Powodem pojawienia się czadu w pomieszczeniu może być także niewłaściwie działająca wentylacja oraz niedrożne kanały spalinowe.
–Najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie w pomieszczeniu czujnika tlenku węgla. Urządzenie wykryje czad - gaz dla człowieka zupełnie niewidoczny i bezwonny i ostrzeże mieszkańców przed zagrożeniem.
–Objawami zatrucia czadem są: ból głowy, mdłości, wymioty, osłabienie mięśni, apatia, zapaść, utrata przytomności. Objawy zatrucia mogą być czasami mylone z grypą lub zatruciem pokarmowym. Przy wysokich stężeniach tlenku węgla, już po kilku wdechach może nastąpić zgon, bez objawów ostrzegawczych, wskutek porażenia układu oddechowego oraz ostrej niewydolności układu krążenia.
–Przypominamy także, że kominy i przewody wentylacyjne powinny być kontrolowane przez specjalistów przynajmniej raz w roku.

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.