Obok Muzeum Historycznego Skierniewic powstanie mural „Jestem dumny" [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Michałowska
Katarzyna Michałowska

Obok Muzeum Historycznego Skierniewic powstanie mural „Jestem dumny" [ZDJĘCIA]

Katarzyna Michałowska

„Jestem dumny" to kampania promocyjna, której tematy są losy bohaterów z różnych okresów historii Skierniewic.

19 października pokazano wizualizację muralu. Do prezentowanych na nim bohaterów należą: Stanisław Grabowski, Jan Kozietulski, Anna Olszewska, Marian Pyziak, Irena Repp i Artur Wittenberg.
- Ruszamy z kampanią Jestem dumny. Przedsmak tego był na Święcie Kwiatów, Owoców i Warzyw, gdzie mogliśmy zobaczyć to podczas mappingu. Jednym z tych elementów będzie mural. Chodzi nam, żeby na stulecie niepodległości pokazać naszych skierniewickich bohaterów i pokazać je jak największej liczbie mieszkańców naszego miasta. Będzie taka kampania realizaowana, będzie prowadzona także w szkołach - mówił prezydent Krzysztof Jażdżyk.
- Tak jak mówił prezydent, stawiamy na skierniewiczan, ponieważ akcja ma na celu przypomnieć tych, którzy tę historię tworzyli i związani byli ściśle z naszym miastem. Działamy nieszablonowo, bo chodzi nam o to, by trafić przede wszystkim do młodych ludzi. Jest to w formie animacji komputerowych, to jest również mural. Autorką animacji i muralu jest artystka, z którą nie raz współpracowaliśmy. Jest to Kamila Stankiewicz. Kampania rodziła się w bólach i tak naprawdę już dwa lata temu się przewijała natomiast ciągle szukaliśmy dobrego patentu. Będzie to kilka nieszablonowych akcji m.in. z zaangażowaniem naszej młodzieży. To wszystko będzie się działo w najbliższych tygodniach. Chcemy zaproponować krótkie historie animowane, będą flashmoby, które będą się pojawiały w najbliższym czasie na terenie Skierniewic i będą też czasami zaskakiwały, czasem szokowały - dodała Anna Wolińska, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta.
- Forma to komiks. Uznaliśmy, że jest to pomysł, który trafi do starszych i młodszych odbiorców. Pokazuje, że bohaterowie to nie tylko superbohaterowie z Avengersów, ale także mieszkańcy naszego miasta - powiedziała Kamila Stankiewicz.
Wykonawcą muralu ma być Przemysław Wójciak i Sebastian Skarżyński z Wrocławia.
- Wykonywaliśmy już szereg realizacji w Polsce. Będziemy zaczynać realizację w przyszłym tygodniu. Prace potrwają około tygodnia czasu przy dobrej pogodzie. Będziemy do tego używać specjalistycznych farb. Długość i świeżość muralu pozostanie na lata. Około 15 lat lub więcej.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.