Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Lipcach Reymontowskich

Czytaj dalej
Fot. Pawel Lacheta/ Polska Press/ Express Ilustrowany
Katarzyna Michałowska

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Lipcach Reymontowskich

Katarzyna Michałowska

Kolejny mieszkaniec Skierniewic wykazał się obywatelską postawą. Jadącym przed nim samochodem, który uderzył w przydrożny słupek, kierował nietrzeźwy mężczyzna. Świadek odebrał kierującemu kluczyki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

18 kwietnia około godziny 14.25 dyżurny skierniewickiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy w Lipcach Reymontowskich.

– Na miejscu policjanci ustalili wstępny przebieg zdarzenia. Ulicą Boryny jechało subaru, którego kierujący prawdopodobnie nie zapanował nad pojazdem i uderzył w słupek wskaźnikowy ustawiony przy drodze. Świadek zdarzenia, jadący tuż za subaru zatrzymał się i podszedł do pojazdu. Po tym jak wyczuł woń alkoholu od kierującego, natychmiast zabrał mu kluczyki od samochodu, aby uniemożliwić dalszą jazdę. Następnie, do czasu przybycia na miejsce patrolu policji, nie spuszczał kierującego z oka – informuje Justyna Florczak-Mikina, rzecznik skierniewickiej policji.

Kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Miał go ponad 2 promile. Policjanci zatrzymali 68-letniemu mieszkańcowi powiatu skierniewickiego prawo jazdy.

Za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.