Katarzyna Michałowska

Ochrona klimatu i walka ze smogiem podczas COP24 oraz w Skierniewicach

W animacji #ChangingTogether promującej Szczyt Klimatyczny w Katowicach można zobaczyć Polskę jako kraj, w którym wszystko jest możliwe Fot. Fot. youtube, animacja #Changingtogether W animacji #ChangingTogether promującej Szczyt Klimatyczny w Katowicach można zobaczyć Polskę jako kraj, w którym wszystko jest możliwe
Katarzyna Michałowska

W sobotę, 15 grudnia w Katowicach zakończył się szczyt klimatyczny COP24. Była to globalna konferencja, podczas której negocjowano działania na rzecz polityki klimatycznej. Podczas COP24 przyjęto tzw. mapę drogową Porozumienia paryskiego z 2015 roku. Polski rząd mówi o sukcesie, animacja kosztująca około 120 tys. złotych pokazuje zieloną sielankę, a nasz kraj zostaje wyróżniony nagrodą Skamieliny Roku.

Porozumienie paryskie to umowa międzynarodowa, która zobowiązuje państwa do ochrony klimatu. „Mapa drogowa” z Katowic przyjmuje raport IPCC o globalnym ociepleniu. Mówi on, że wysiłki państw w celu ograniczenia wzrostu temperatury są niewystarczające. Poza tym wskazuje, że należy dążyć do ograniczenia wzrostu temp.o 1,5 stopnia.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.