Natalia Zwolińska

Oczyścili rzekę Łupię, teraz oczyszczą teren zalewu

Oczyścili rzekę Łupię, teraz oczyszczą teren zalewu Fot. Google Maps
Natalia Zwolińska

Skierniewiczanie po raz kolejny będą sprzątać miasto. Akcja #posprzątajMY – samo się nie zrobi już 15 maja. Wydarzenie pojawi się na portalu Facebook w piątek, 7 maja. Każdy może dołączyć.

Pierwsze wspólne sprzątanie mieszkańców Skierniewic odbyło się w ostatni weekend kwietnia. Organizatorka, Magda Rdest-Nowak, nie spodziewała się aż tylu uczestników.
– Na samo wydarzenie zareagowało dużo osób, ale sam udział zadeklarowało kilkanaście. A na miejsce, czyli przy rzece Łupi w centrum miasta, przyjechało faktycznie kilkadziesiąt osób – mówi organizatorka.
W pierwszej akcji udział brały również całe rodziny. Najmłodsi bardzo chętnie zbierali śmieci, pomagali sobie nawzajem i czerpali wiele radości z poznawania nowych terenów. Wszyscy ze sobą współpracowali, nawiązywali nowe znajomości i pomimo ciężkiej pracy doskonale się bawili.
– To coś nowego. Jest okazja, żeby zrobić coś dobrego, być w ruchu na świeżym powietrzu i poznać nowych ludzi. Plusem jest też fakt, że nikt nikogo nie zmusza, nie ma określonego czasu i każdy poświęca tyle czasu ile może – mówiła jedna z uczestniczek pierwszego sprzątania.
Tym razem obszar sprzątania zostanie rozszerzony. Prace porządkowe będą prowadzone wzdłuż zalewu, przy tamie oraz na terenie przy samolocie i po drugiej stronie ulicy, czyli przy ulicy Strobowskiej wokół ruin willi Wandy. W akcję włączył się również Zakład Utrzymania Miasta, który dostarcza kontenery oraz rękawiczki ochronne. Również Urząd Miasta Skierniewice na pierwszą akcję przekazał zestawy gadżetów dla uczestników.

Natalia Zwolińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.