Natalia Zwolińska

Oczyścili rzekę Łupię, teraz oczyszczą teren zalewu

Oczyścili rzekę Łupię, teraz oczyszczą teren zalewu Fot. Google Maps
Natalia Zwolińska

Skierniewiczanie po raz kolejny będą sprzątać miasto. Akcja #posprzątajMY – samo się nie zrobi już 15 maja. Wydarzenie pojawi się na portalu Facebook w piątek, 7 maja. Każdy może dołączyć.

Pierwsze wspólne sprzątanie mieszkańców Skierniewic odbyło się w ostatni weekend kwietnia. Organizatorka, Magda Rdest-Nowak, nie spodziewała się aż tylu uczestników.
– Na samo wydarzenie zareagowało dużo osób, ale sam udział zadeklarowało kilkanaście. A na miejsce, czyli przy rzece Łupi w centrum miasta, przyjechało faktycznie kilkadziesiąt osób – mówi organizatorka.
W pierwszej akcji udział brały również całe rodziny. Najmłodsi bardzo chętnie zbierali śmieci, pomagali sobie nawzajem i czerpali wiele radości z poznawania nowych terenów. Wszyscy ze sobą współpracowali, nawiązywali nowe znajomości i pomimo ciężkiej pracy doskonale się bawili.
– To coś nowego. Jest okazja, żeby zrobić coś dobrego, być w ruchu na świeżym powietrzu i poznać nowych ludzi. Plusem jest też fakt, że nikt nikogo nie zmusza, nie ma określonego czasu i każdy poświęca tyle czasu ile może – mówiła jedna z uczestniczek pierwszego sprzątania.
Tym razem obszar sprzątania zostanie rozszerzony. Prace porządkowe będą prowadzone wzdłuż zalewu, przy tamie oraz na terenie przy samolocie i po drugiej stronie ulicy, czyli przy ulicy Strobowskiej wokół ruin willi Wandy. W akcję włączył się również Zakład Utrzymania Miasta, który dostarcza kontenery oraz rękawiczki ochronne. Również Urząd Miasta Skierniewice na pierwszą akcję przekazał zestawy gadżetów dla uczestników.

Natalia Zwolińska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.