Odlotowa 42. edycja święta kwiatów w Skierniewicach [ZDJĘCIA, FILM]

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Michałowska
Katarzyna Michałowska

Odlotowa 42. edycja święta kwiatów w Skierniewicach [ZDJĘCIA, FILM]

Katarzyna Michałowska

3 września odbyła się konferencja prasowa przedstawiająca 42. Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Na skierniewickim rynku pojawił się balon.

– W tym roku zapraszamy na nową fajną atrakcję. Dzisiaj widzimy tylko jeden balon, a na święcie będzie ich aż dziesięć. Będzie wiele atrakcji: degustacje, targi ogrodniczo-rolne, festiwal roślinożerców, skierlotka, wybory miss, wspaniałe gwiazdy. Zapraszam wszystkich naszych mieszkańców, wszystkich gości i przyjezdnych – mówił prezydent Krzysztof Jażdżyk.
Na święcie

– Święto będzie odlotowe – śmieje się Anna Wolińska, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Miasta. – Znowu postawiliśmy na nowości. Są stałe elementy święta, ale dbamy o to, żeby tą formułę cały czas rozwijać. Odbędzie się pierwsza fiesta balonowa o puchar Prezydenta Miasta Skierniewice. Jest to widowiskowa atrakcja i to, na co wszyscy czekamy, czyli niesamowite plenery. Baloniarze mają m.in. przelatywać nad Rynkiem. Podczas święta idziemy w zieleń i w eko. W tym roku będą ekonaczynia. Firma Ekonaczynko wsparła nas i przekazała ekologiczne naczynia do degustacji na Festiwalu Roślinożercy. Jesteśmy ambitni i dlatego mamy nadzieję, że w przyszłym roku cała strefa dużych degustacji zostanie objęta przez właśnie takie ekologiczne naczynia.

Na Festiwalu Roślinożercy pojawią się talerze z trzcin palmowych i bambusa, papierowe i bambusowe słomki.

W tym roku jest przygotowanych 1300 miejsc dla wystawców, z czego pozostało tylko około 100 wolnych. Będzie więcej miejsc i degustacji. Na święcie spróbujemy m.in. zupy kalafiorowa, kaszy z dzikiem, lata na patelni, czyli warzywnego leczo, skierlotkę oraz koktajli owocowo-warzywnych.

W sobotę na skierniewickiej scenie pojawią się Grzegorz Hyży, Kamil Bednarek, grupa Kombii, Golec uOrkiestra, a w niedzielę kabaret Nowaki, Miły Pan, Top Girl, Poparzeni Kawą Trzy, Piotr Cugowski i Kasia Kowalska.

Balony mają przelecieć m.in. nad Rynkiem, ale wszystko zależy od pogody. Pierwszy lot odbędzie się najprawdopodobniej w piątek wieczorem, sobotę rano, sobotę wieczorem i niedzielę rano. Goście święta będą mogli się przelecieć balonem. W pasażerskim balonie zmieści się 16 osób. Koszt takiej atrakcji to 500 zł od osoby.
– Bardzo wiele zależy od warunków atmosferycznych. Będziemy na bieżąco informować, kiedy będzie można zobaczyć balony. Warunki poznamy w piątek przed świętem. Niezbędna jest dobra pogoda. Kiedy będziemy już znać możliwy czas lotów, podamy je w mediach – dodaje Anna Wolińska.

Patronatem honorowym święto objął prezydent Andrzej Duda.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.