Odlotowa 42. edycja święta kwiatów w Skierniewicach [ZDJĘCIA, FILM]

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Michałowska
Katarzyna Michałowska

Odlotowa 42. edycja święta kwiatów w Skierniewicach [ZDJĘCIA, FILM]

Katarzyna Michałowska

3 września odbyła się konferencja prasowa przedstawiająca 42. Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Na skierniewickim rynku pojawił się balon.

– W tym roku zapraszamy na nową fajną atrakcję. Dzisiaj widzimy tylko jeden balon, a na święcie będzie ich aż dziesięć. Będzie wiele atrakcji: degustacje, targi ogrodniczo-rolne, festiwal roślinożerców, skierlotka, wybory miss, wspaniałe gwiazdy. Zapraszam wszystkich naszych mieszkańców, wszystkich gości i przyjezdnych – mówił prezydent Krzysztof Jażdżyk.
Na święcie

– Święto będzie odlotowe – śmieje się Anna Wolińska, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Miasta. – Znowu postawiliśmy na nowości. Są stałe elementy święta, ale dbamy o to, żeby tą formułę cały czas rozwijać. Odbędzie się pierwsza fiesta balonowa o puchar Prezydenta Miasta Skierniewice. Jest to widowiskowa atrakcja i to, na co wszyscy czekamy, czyli niesamowite plenery. Baloniarze mają m.in. przelatywać nad Rynkiem. Podczas święta idziemy w zieleń i w eko. W tym roku będą ekonaczynia. Firma Ekonaczynko wsparła nas i przekazała ekologiczne naczynia do degustacji na Festiwalu Roślinożercy. Jesteśmy ambitni i dlatego mamy nadzieję, że w przyszłym roku cała strefa dużych degustacji zostanie objęta przez właśnie takie ekologiczne naczynia.

Na Festiwalu Roślinożercy pojawią się talerze z trzcin palmowych i bambusa, papierowe i bambusowe słomki.

W tym roku jest przygotowanych 1300 miejsc dla wystawców, z czego pozostało tylko około 100 wolnych. Będzie więcej miejsc i degustacji. Na święcie spróbujemy m.in. zupy kalafiorowa, kaszy z dzikiem, lata na patelni, czyli warzywnego leczo, skierlotkę oraz koktajli owocowo-warzywnych.

W sobotę na skierniewickiej scenie pojawią się Grzegorz Hyży, Kamil Bednarek, grupa Kombii, Golec uOrkiestra, a w niedzielę kabaret Nowaki, Miły Pan, Top Girl, Poparzeni Kawą Trzy, Piotr Cugowski i Kasia Kowalska.

Balony mają przelecieć m.in. nad Rynkiem, ale wszystko zależy od pogody. Pierwszy lot odbędzie się najprawdopodobniej w piątek wieczorem, sobotę rano, sobotę wieczorem i niedzielę rano. Goście święta będą mogli się przelecieć balonem. W pasażerskim balonie zmieści się 16 osób. Koszt takiej atrakcji to 500 zł od osoby.
– Bardzo wiele zależy od warunków atmosferycznych. Będziemy na bieżąco informować, kiedy będzie można zobaczyć balony. Warunki poznamy w piątek przed świętem. Niezbędna jest dobra pogoda. Kiedy będziemy już znać możliwy czas lotów, podamy je w mediach – dodaje Anna Wolińska.

Patronatem honorowym święto objął prezydent Andrzej Duda.

Katarzyna Michałowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.