Natalia Zwolińska

Odwiedzili kolegów żołnierzy z zaprzyjaźnionej opolskiej brygady

Odwiedzili kolegów żołnierzy z zaprzyjaźnionej opolskiej brygady
Natalia Zwolińska

Łowickie Stowarzyszenie Historyczne im. 10. Pułku Piechoty z wizytą w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej.

Stowarzyszenie Historyczne imienia 10. Pułku Piechoty powstało w 2008 roku. Łowiccy „Dziesiątacy” znani są dzięki upowszechnianiu i kultywowaniu tradycji oręża polskiego. W styczniu tego roku członkowie stowarzyszenia zostali odznaczeni pamiątkowym medalem „Kustosza Tradycji, Chwały i Sławy Oręża Polskiego”.

Ważnym elementem wizyty w brygadzie było spotkanie z nowym dowódcą, czyli pułkownikiem Maciejem Siudakiem. Tematami spotkania były najbliższe plany współpracy, szczególnie te związane z nadchodzącą, 100. rocznicą przybycia do Łowicza 10. Pułku Piechoty (1921-2021). Z okazji przyszłorocznej rocznicy planowane są duże uroczystości w Cieszynie, Łowiczu i Opolu przypominające wydarzenie z 1921 roku. W trakcie planowanych uroczystości będą wspomnienia z przekazania tradycji 10. Pułku Piechoty dla 1. batalionu 10. Opolskiej Brygady Logistycznej.

Po spotkaniu z dowódcą brygady przedstawiciele łowickiej dziesiątki udali się do 1. batalionu na spotkanie z dowódcą, pułkownikiem Maciejem Stachowiakiem. Warto przy tej okazji wspomnieć, że na terenie 1. batalionu powstanie specjalne pomieszczenie poświęcone tradycji 10. Pułku Piechoty. Wizyta w brygadzie trwała blisko trzy godziny.

Natalia Zwolińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.