Rafał Klepczarek

Odwołana dyrektorka MOPS w Łodzi chce kierować PCPR w Łowiczu

Małgorzata Wagner jest jedynym kandydatem na dyrektora PCPR w Łowiczu Fot. Krzysztof Szymczak Małgorzata Wagner jest jedynym kandydatem na dyrektora PCPR w Łowiczu
Rafał Klepczarek

Małgorzata Wagner z Łodzi jest jedyną kandydatką na dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łowiczu. Komisja konkursowa, której przewodzi wicestarosta Piotr Malczyk już po zamknięciu tego numeru „ITS” miała przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną z obecną kierownik Zakładu Aktywizacji Zawodowej w Łowiczu.

O Małgorzacie Wagner głośno zrobiło się 29 sierpnia 2016 roku, gdy została odwołania dyscyplinarnie ze stanowiska dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi.

Jak informował wtedy Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi, odpowiedzialny za nadzorowanie MOPS, decyzja ta była efektem kontroli magistratu w podległym mu ośrodku. Audyt wykazał szereg nieprawidłowości przy zawieraniu umów cywilno-prawnych. Kontrola dotyczyła umów zawieranych przez MOPS od 2013 roku. W dokumencie była mowa m.in. o „mechanizmach korupcjogennych”.

Dla przykładu ośrodek zamówił za 19 tys. zł (dla jednej osoby) szkolenie bezrobotnych na instruktora fitness, warte jednak szacunkowo, według ustaleń magistratu, tylko 1.249 zł. Natomiast cena szkolenia „Zdobienie i stylizacja paznokci” dla jednej osoby z kwoty szacunkowej 900 zł podwyższono do kwoty 9.850 zł. Jednocześnie raport Urzędu Miasta Łodzi zwracał uwagę, że nie badano efektywności drogich szkoleń zawodowych. Łącznie ustalone przez ratusz starty miały wynieść co najmniej 100 tys. zł.

Proces w tej sprawie toczy się przed Sądem Rejonowym Łódź Śródmieście. Łodzianka ma w nim status osoby oskarżonej.

Małgorzata Wagner uważa, że została w sposób nieprawidłowy zwolniona z MOPS w Łodzi. Poinformowała nas, że przed sądem wywalczyła zmianę świadectwa pracy oraz wypłatę odszkodowania. W ZAZ w Łowiczu znalazła pracę w 2017 roku. Zastąpiła na tym stanowisku obecnego starostę łowickiego Marcina Kosiorka (PiS).

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.