Odznaczenia i awanse służbowe dla funkcjonariuszy SW z Zakładu Karnego w Łowiczu [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Rafał Klepczarek

Odznaczenia i awanse służbowe dla funkcjonariuszy SW z Zakładu Karnego w Łowiczu [ZDJĘCIA]

Rafał Klepczarek

Dwunastu funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Łowiczu odebrało z rąk wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau i Włodzimierza Głucha, dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Łodzi odznaczenia i awanse na wyższy stopień służbowy.

Uroczystości, na które zaproszono funkcjonariuszy SW siedmiu jednostek penitencjarne okręgu łódzkiego, odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim.

- Uroczystości odbyły się 100 lat po tym, jak 8 lutego 1919 roku naczelnik państwa Józef Piłsudski w dekrecie "w sprawie tymczasowych przepisów więziennych" ustalił zasady i organizację polskich więzień - przypomina Robert Stępniewski, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Łowiczu. - Mimo, że dekret ten miał charakter tymczasowy i funkcjonował tylko przez 10 lat, to stworzył zręby polskiego systemu penitencjarnego na odrodzonych ziemiach polskich. Dlatego data jego wydania jest traktowana jako początek polskiego więziennictwa i Święto Służby Więziennej.

Wśród funkcjonariuszy, którzy otrzymali odznaki „za zasługi w pracy penitencjarnej”, znalazło się trzech pracowników ZK w Łowiczu: mjr Artur Łuczak (srebrna odznaka) oraz st. sierż. Tomasz Grzelak i st. sierż. sztab. Rafał Komorowski (brązowa odznaka).

Szesnastu funkcjonariuszom okręgu łódzkiego dyrektor generalny Służby Więziennej nadał odznakę 100-lecia polskiego więziennictwa. W tym gronie najliczniejszą grupę, bo czteroosobową, stanowili funkcjonariusze ZK w Łowiczu: mjr Magdalena Brzozowska, mjr Piotr Miazio, mjr Zdzisław Kryściak oraz por. Robert Stępniewski.

Zdjęcia: Dariusz Śmigielski i ZK Łowicz.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.