Oferenci chcą grube miliony za budowę dróg dojazdowych do wiaduktu w Łowiczu

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Oferenci chcą grube miliony za budowę dróg dojazdowych do wiaduktu w Łowiczu

Rafał Klepczarek

Dwóch oferentów w poniedziałek (4 marca) przystąpiło do przetargu na budowę dróg dojazdowych od strony ul. Bolimowskiej do powstającego na zlecenie PKP PLK wiaduktu drogowego nad ul. 3 Maja. Zostanie on prawdopodobnie rozstrzygnięty w połowie marca.

O miejskie zlecenie ubiega się firma Strabag z Pruszkowa oraz konsorcjum firm, w skład którego wchodzi Trakt z Woźniakowa oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Kutna. Pierwszy z oferentów za prace wycenione przez miasto na ponad 18 mln zł chce ponad 24,4 mln zł. Jego przetargowy rywal jest tańszy, gdyż podejmie się wykonania zlecenia za niecałe 20 mln zł.

Z naszych informacji wynika, że to właśnie konsorcjum firm z powiatu kutnowskiego przeprowadzi inwestycję, którą miasto chce sfinalizować do wakacji przyszłego roku.

Prace obejmą budowę dwóch zbiorczych rond oraz łączącej je drogi o długości 220 metrów, roboczo nazywanej „nową Bolimowską”. Pierwsze z nich połączy ulice Nieborowską, Bolimowską, nową Bolimowską oraz Konopnickiej. Drugie, z którego będzie wjeżdżać się na wiadukt, obejmie ulice Warszawską, nową Bolimowską i Wyzwolenia.

Całość prac uzupełni budową ścieżki rowerowej, chodników, zatoki autobusowej z wiatą, ekranów dźwiękochłonnych, oświetlenia ulicznego oraz sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.

Prawdopodobnie w przyszłym roku rozpocznie się natomiast budowa drogi dojazdowej do wiaduktu od strony ul. Dmowskiego. Będzie ona miała 120 metrów długości.

Ratusz ma w planach także rozprowadzenie sieci nowych dróg w tej części miasta, ale czas pokaże, czy starczy na to funduszy.

Kiedy powstanie wiadukt drogowy w Łowiczu? Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK w Warszawie zapewnia, że prace idą zgodnie z planem i zakończą się do 31 grudnia 2020 roku.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.