Ogólnopolskie sukcesy uczniów szkół z powiatu łowickiego

Czytaj dalej
Rafał Klepczarek

Joanna Guzek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łowiczu zdobyła pierwsze miejsce w finale ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie. W klasyfikacji szkół łowicka placówka była trzecia.

Blisko 40 uczniów z całej Polski zjechało do Łowicza na trzydniowy turniej mleczarski. Sprawdzali oni swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat mleka oraz mleczarstwa.

Po zliczeniu uzyskanej punktacji okazało się, że 1. miejsce zdobyła reprezentantka gospodarzy, Joanna Guzek. Na drugim uplasowała się Dorota Krasowska z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckim, a trzecia była Agnieszka Michalska z Zespołu Szkół nr 3 w Rypinie.

Finalistami turnieju zostali także Izabela Jagielska (15. miejsce) oraz Piotr Jabłoński (16. miejsce) z ZSP nr 2 w Łowiczu.

W klasyfikacji szkół najlepsza była placówka oświatowa z Rypina. Na podium znalazły się także szkoły z Wysokiego Mazowieckiego oraz Łowicza.

Znacznie słabiej natomiast poszło uczniom Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Kutnie. Zajęła ona ostatnie - 12. miejsce w kategorii grupowej.

To nie koniec sukcesów szkół rolniczych z powiatu łowickiego. Oliwia Witeczek, uczennica drugiej klasy technikum weterynaryjnego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie, zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie zatytułowanym „Małe zwierzęta egzotyczne i dziko żyjące w praktyce zootechniczno-weterynaryjnej”.

Reprezentantka ministerialnej szkoły rolniczej w finale zaprezentowała komisji konkursowej pracę opisującej występowanie metabolicznej choroby kości u gekona lamparciego. W nagrodę uczennica ZSCKR wzięła udział w III Ogólnopolskiej Konferencji dla Techników Weterynarii w Poznaniu oraz otrzymała atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dodatkowo streszczenie pracy Oliwii zamieszczone zostało w materiałach konferencyjnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.