Ogromne zainteresowanie gazyfikacją osiedla Rawka. Tłumy na spotkaniu z prezydentem Skierniewic

Czytaj dalej
Marcin Niklewicz

Ogromne zainteresowanie gazyfikacją osiedla Rawka. Tłumy na spotkaniu z prezydentem Skierniewic

Marcin Niklewicz

Grubo ponad 100 osób pojawiło się na czwartkowym (17.05) spotkaniu prezydenta Skierniewic Krzysztofa Jażdżyka z mieszkańcami osiedla Rawka. Największe zainteresowanie wzbudził temat gazyfikacji osiedla oraz dopłat do wymiany pieców.

Trwająca właśnie budowa nitki gazociągu w części osiedla Rawka to okazja dla mieszkańców na przyłączenie się do sieci. Nic dziwnego, że właśnie to zagadnienie przyciągnęło na spotkanie w Szkole Podstawowej nr 7 najwięcej osób.
Okazuje się, że to już ostatni dzwonek na złożenie wniosku o przyłączenie, aby mogło ono nastąpić jeszcze w tym roku.
- Zgłosiło się już ponad 60 osób - informuje Magdalena Białkowska, kierownik skierniewickiego oddziału Mazowieckiej Spółki Gazownictwa.
Mieszkańcy ulic Artyleryjskiej, Szwoleżerów i odcinka Podchorążych mają czas tylko do 23 maja. Wnioski od mieszkańców ulic: Kolbego, Pasażerskiej, Wagonowej muszą zostać złożone najpóźniej do końca sierpnia, aby miały szansę na realizację do końca roku.
Gazyfikacja osiedla Rawka to temat ciągnący się od wielu lat. Nie bez znaczenia dla realizacji inwestycji były negocjacje, jakie z gazowniczą spółką podjęły władze miasta. Według wcześniejszych planów gazociąg od strony Skierniewic miał biec od strony ul. Unii Europejskiej, pod torami kolejowymi.
- Jeszcze rok temu nikt nie myślał, że gazociąg będzie przebiegał przez Rawkę - przyznaje Magdalena Białkowska.
Podczas spotkania nie zabrakło też pytań o dopłaty do wymiany źródła ciepła na ekologiczne. Również w tym przypadku czas goni - deklaracje będą przyjmowane tylko do najbliższej środy (23.05).

Marcin Niklewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.