Okazja dla przedsiębiorców. Są pieniądze na szkolenia pracowników

Czytaj dalej
Fot. Marcin Niklewicz
Marcin Niklewicz

Okazja dla przedsiębiorców. Są pieniądze na szkolenia pracowników

Marcin Niklewicz

Nawet do 6 tys. złotych może wynieść dofinansowanie szkoleń dla pracowników, jakie w ramach programu Strefa RozwoYou przyznaje Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Camper z doradcami Regio Strefy we wtorek (12.06) zaparkował na skierniewickim Rynku.

Camper Regio Strefy na Rynku w Skierniewicach pojawił się przed południem. Zgodnie z planem pozostanie tu do godziny 17 - choć w niektórych miastach, do których zawitał już wcześniej, zdarzało się, że z powodu dużego zainteresowania zostawał dłużej.
Na miejscu na przedsiębiorców czekają doradcy z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Będą zachęcali osoby samozatrudnione oraz mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa do inwestowania w pracowników i rozwój ich kompetencji. We wrześniu ub.r. ŁSSE uruchomiła bowiem projekt Strefa RozwoYou, który oferuje wsparcie finansowe szkoleń, kursów i usług doradczych. Przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości nawet 80 procent. Wsparcie przyznawane będzie w formie bonów na szkolenia i kursy, oferowane w ramach Bazy Usług Szkoleniowych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Wysokość dotacji uzależniona jest od wielkości firmy. Może wynieść do 6 tys. złotych na pracownika (jeden bon o wartości 60 złotych uprawnia do skorzystania z 1 godziny usługi szkoleniowej lub pół godziny usługi doradczej).
W mobilnym punkcie rekrutacji można uzyskać informacje o projekcie, ale też skorzystać z pomocy przy wypełnianiu projektowych aplikacji.
W sumie camper Regio Strefy odwiedzi 22 miasta na terenie województwa łódzkiego.
- Jesteśmy już na półmetku. Zainteresowanie było spore, w niektórych miastach, kiedy przyjeżdżaliśmy, już czekało kilkanaście osób. Do tej pory w formule mobilnej przyjęliśmy ponad 150 zgłoszeń - informuje Anna Jankowska, menadżer ds. PR Projektu Strefa RozwoYou. - Jesteśmy w stałym kontakcie z przedsiębiorcami. Mieliśmy wiele sygnałów o potrzebie wsparcia podnoszenia kwalifikacji pracowników.
Jak mówi, świadomość przedsiębiorców jest różna. Niektórzy uwzględniają możliwości pozyskania wsparcia w swoich planach szkoleniowych, inni przychodzą dopiero po informację.

Marcin Niklewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.