Okrakiem w SSM i Wod-Kanie

Czytaj dalej
Fot. Roman Bednarek
Sławomir Burzyński

Okrakiem w SSM i Wod-Kanie

Sławomir Burzyński

Jacek Pełka, prezes miejskiej spółki Wod-Kan w Skierniewicach, jest również członkiem rady nadzorczej Skierniewickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Zenon Kędziora, przewodniczący rady nadzorczej Skierniewickiej Spółdzielni Mieszkaniowej nie ma wątpliwości – Jacek Pełka powinien zrezygnować z funkcji członka tej rady. Problem powstał w kwietniu, gdy członek RN SSM, do tej pory będący dyrektorem w firmie Coveris Rigid Polska, został prezesem w miejskiej spółce.

Wod-Kan sprzedaje usługi spółdzielni mieszkaniowej, a jakby było mało, kilka tygodni temu SSM wygrała proces z miastem o nieprawnie pobierane opłaty przez miejską spółkę Wod-Kan. Ich wysokość może wynieść nawet 970 tys. zł. W tej sytuacji podejrzenie o konflikt interesów nasuwa się samo.

– Mam ograniczone pole manewru, odwołać członka rady nadzorczej może tylko walne zgromadzenie. Walne zaczynają się już 28 maja i za późno na wprowadzenie uchwały o odwołaniu. Co najwyżej rada może go zawiesić, ale najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby Jacek Pełka złożył rezygnację, jak to deklarował – mówi przewodniczący RN SSM.

Jacek Pełka rozwiewa wątpliwości zapowiadając, że na najbliższym walnym odda się do dyspozycji walnego zgromadzenia.

Sławomir Burzyński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.