Okrakiem w SSM i Wod-Kanie

Czytaj dalej
Fot. Roman Bednarek
Sławomir Burzyński

Okrakiem w SSM i Wod-Kanie

Sławomir Burzyński

Jacek Pełka, prezes miejskiej spółki Wod-Kan w Skierniewicach, jest również członkiem rady nadzorczej Skierniewickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Zenon Kędziora, przewodniczący rady nadzorczej Skierniewickiej Spółdzielni Mieszkaniowej nie ma wątpliwości – Jacek Pełka powinien zrezygnować z funkcji członka tej rady. Problem powstał w kwietniu, gdy członek RN SSM, do tej pory będący dyrektorem w firmie Coveris Rigid Polska, został prezesem w miejskiej spółce.

Wod-Kan sprzedaje usługi spółdzielni mieszkaniowej, a jakby było mało, kilka tygodni temu SSM wygrała proces z miastem o nieprawnie pobierane opłaty przez miejską spółkę Wod-Kan. Ich wysokość może wynieść nawet 970 tys. zł. W tej sytuacji podejrzenie o konflikt interesów nasuwa się samo.

– Mam ograniczone pole manewru, odwołać członka rady nadzorczej może tylko walne zgromadzenie. Walne zaczynają się już 28 maja i za późno na wprowadzenie uchwały o odwołaniu. Co najwyżej rada może go zawiesić, ale najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby Jacek Pełka złożył rezygnację, jak to deklarował – mówi przewodniczący RN SSM.

Jacek Pełka rozwiewa wątpliwości zapowiadając, że na najbliższym walnym odda się do dyspozycji walnego zgromadzenia.

Sławomir Burzyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.