Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu pozostanie samodzielna

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu pozostanie samodzielna

Rafał Klepczarek

Na nadzwyczajnym walnym zebraniu delegatów członków Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu w środę (21 listopada) w restauracji "Szkiełka" spotkało 54 reprezentantów udziałowców. Większością głosów podjęli oni decyzję o dalszych losach zadłużonej spółdzielni mleczarskiej, która z racji niskich cen proponowanych rolnikom traci dużych dostawców mleka.

Na środowym spotkaniu podjęta został decyzja dotycząca tego, czy spółdzielnia mająca zakłady produkcyjne w Łowiczu, Kutnie i Toruniu, nadal będzie samodzielnym podmiotem gospodarczym, czy też przyłączy się, do któregoś z rynkowych potentatów: Mlekovity, Mlekpol lub spółki Polmlek z Pułtuska. Wybrano tę pierwszą opcję. Za samodzielnością głosowało 45 delegatów, a 9 wolało przyłączyć się, do któregoś z większych graczy na rynku mleczarskim.

W łowickiej restauracji spotkali się przedstawiciele ponad 4,2 tys. dostawców mleka. Ci ostatni na zebraniach regionalnych w większości opowiedzieli się za samodzielnością spółdzielni mleczarskiej. Decyzję tę potwierdzono na środowym walnym.
OSM w Łowiczu w październiku za mleko płaciła dostawcom 1,33 zł za litr. To o 8 proc. mniej niż wynosi średnia krajowa, oscylująca wokół 1,45 zł brutto.

Zarząd OSM w Łowiczu jest przekonany, że mleczarnia może wyjść na prostą. Niezbędna jest jednak restrukturyzacja spółdzielni, która działa już od 112 lat.

Więcej na ten temat tutaj.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.